V prípade, že aj vy patríte medzi priaznivcov poľovníctva, nemali by ste zabúdať na výbavu, ktorú budete jednoznačne potrebovať. Už dávno to nie je len o zbraniach, a tak vám prinášame stručný prehľad základnej výbavy, bez ktorej sa jednoducho v lese nezaobídete.

V dnešnej dobe je na trhu množstvo produktov, ktoré sú potrebné pre poľovníkov. Výber správnej výbavy vie byť však občas poriadne náročný. Dôležité je, aby ste nakupovali s rozumom a v prípade núdze sa poradili aj s inými ľuďmi, ktorí sa venujú tomuto sektoru.

Ďalekohľady ako nevyhnutnosť

Pri poľovačke sú ďalekohľady, takpovediac, nevyhnutnosťou. Slúžia na pozorovanie zveri a v dnešnej dobe sú vybavené množstvom rozmanitých funkcií. Ďalekohľady je možné použiť na dôkladné priblíženie, bez deformácie kvality. Toto jedinečné zariadenie zbiera elektromagnetické žiarenie, ktoré prichádza z objektov. Jeho následným lámaním a odrážaním žiarenia vytvára ďalekohľad obraz.

Kvalitné pušky a puškohľady

Povinnou výbavou poľovníka je, samozrejme, kvalitná puška. K tomu si je však potrebné zakúpiť aj puškohľady, ktoré výrazne uľahčia lov aj v tých náročnejších podmienkach. Sú ideálnym pomocníkom pre každého poľovníka či športového strelca. V dnešnej dobe si máte možnosť vybrať skutočne zo širokej ponuky týchto produktov. Dôležité je, aby puškohľad pasoval k vašej puške.

Poľovnícke oblečenie

Základom každého poľovníka je kvalitné oblečenie. To musí byť vhodné aj do nepriaznivých podmienok, keďže táto práca si vyžaduje pobyt v lese aj za dažďa, snehu či silného vetra. Materiál oblečenia by mal byť vodeoodolný, v zime hrejivý a v lete, naopak, chladivý.

Poľovnícke oblečenie je vo väčšine prípadov možné zakúpiť v maskáčových farbách, aby si vás zviera nejakým spôsobom nevšimlo. Taktiež nezabúdajte na pokrývku hlavy, a to napríklad v podobe klobúku. S takouto výbavou môžete ísť na poľovačku bez akýchkoľvek obáv!

Súvisiace príspevky