Či už máte namierené do parku na nenáročnú prechádzku, alebo na výlet do historického mesta, aby ste videli všetky pamiatky, kočík je nevyhnutnosťou pre život na cestách s dieťaťom. Správny kočík nielenže dáva dieťaťu bezpečné miesto na sedenie alebo spánok, ale poskytuje aj rodičom miesto na schovanie všetkých potrebných vecí, od utierok a plienok až po prebaľovacie potreby a cumlík navyše.

Ako začať?

Nájsť najlepší kočík však nie je ľahké. Trh je presýtený rôznymi modelmi a cenami, ktoré sa pohybujú od niekoľkých desiatok eur až do niekoľkých tisíc eur. Keď teda začínate s hľadaním, najskôr zvážte svoj rozpočet.

Rôzny typy

Najpraktickejším nákupom je bežný kočík so sklopnou sedačkou, takže ho môžete naďalej používať vo vzpriamenej polohe, počas vývoja vášho dieťaťa. Základný ľahký  kočík s dáždnikovým typom skladania uľahčuje cestovanie (a skladovanie), zatiaľ čo vysoko funkčné systémy kočíkov sa môžu pochváliť užitočnými funkciami, ako je extra úložný priestor a zaklapávacie basinety alebo autosedačky. Pre niekoho je základný model na občasné použitie úplne postačujúci. Iní si radšej priplatia, aby vlastnili pokročilejšie modely a vlastnili tak najlepšie kočíky, aj keď je to veľká investícia. Ak často chodíte s  dieťaťom von a plánujete mať viac detí, váš kočík pravdepodobne nabehá kilometre a budete ho využívať niekoľko rokov.

Skúšanie je dôležité

Pred zakúpením sa nebojte vyskúšať rôzne typy kočíkov. Odskúšaním sa ubezpečíte, že kočík bude fungovať pre potreby dieťaťa  a pre potreby ďalších členov rodiny, ktorí ho budú tlačiť, skladať a popri tom ukladať do neho svoje veci.

Môžete si popozerať rôzne eshopy, aby ste získali predstavu o tom, čo je vo vašej cenovej relácii, ale nakoniec by ste mali ísť do obchodu a kočík si otestovať, aby ste si boli istí, že ste si vybrali ten najlepší kočík, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Súvisiace príspevky