Šaty sú bezpochyby najzmyselnejším typom oblečenia, ktoré každej žene dodáva čaro. Avšak aby ste vyzerali čo najlepšie, stojí za to zvoliť si strih nielen podľa svojich preferencií a aktuálnej módy, ale tiež podľa typu svojej siluety. Na čo by ste pri nákupe mali dať pozor?

Šaty a veľkosť poprsia

Prsia sú skutočným atribútom ženskosti a zároveň pre mnohé z nás jedným z najväčších zdrojov komplexov. Našťastie, aby šaty vyzerali perfektne bez ohľadu na veľkosť a tvar poprsia, stačí zvoliť ten správny výstrih, ktorý zvýrazní prednosti nášho poprsia a zakryje jeho nedostatky. Majiteľky veľkých, okrúhlych pŕs by mali predovšetkým investovať do kvalitnej podprsenky, ktorá im poskytne pevnú podporu. Je tiež dôležité vyhnúť sa príliš hlbokým výstrihom, pretože by to niekedy mohlo vyzerať príliš vulgárne. Skvelou voľbou budú dámske šaty s výstrihom v tvare písmena V, rovnako ako v strihu košele alebo obálky, ktorý predvedie sexi krivky, bez odhalenia príliš veľa tela. Na druhú stranu, dámy s menšími prsiami vyzerajú najlepšie v oblečení, ktoré rozširuje hornú časť tela. Skvele sa bude hodiť zastavaná horná časť oblečenia (tzn. roláky a stojaté goliere), španielske šaty a kreácie so žabó alebo s volánikmi vo výške hrudníka. Všetky tieto štýly nájdete na webe https://sk.selfieroom.com/saty , kde máme v ponuke tiež ďalšie prvky dámskeho oblečenia ako sú kabáty, svetre a bundy.

Dámske šaty pre ženy plus size

Možno to znie zvláštne, ale nestojí za to, aby sa guľatá silueta skrývala pod vrecovitým a beztvarým oblečením. Také oblečenie môže iba rozšíriť postavu a navyše skryť jej výhody. Oveľa lepšie sa bude hodiť oblečenie v správnej veľkosti so zoštíhľujúcimi a siluetu predlžujúcimi strihmi. Stojí za to venovať pozornosť všetkým zvislým čiaram, napr. viditeľným švom, záhybom a potlačiam so zvislými pruhmi. Dámy s postavou typu jablko vyzerajú najlepšie v krátkych šatách voľného strihu, ktoré im pomôžu maskovať vyčnievajúce brucho a zároveň ukazujú štíhle nohy. Zase majiteľky siluety typu hruška vyzerajú krásne v šatách s rozšírenou dolnou časťou, ktoré zdôrazňujú pas.

Šaty pre veľmi štíhle dámy

Na druhú stranu, tie z nás, ktoré sa sťažujú na príliš štíhle alebo dokonca chudé telo, by mali siahnuť po modeloch, ktoré opticky dodávajú ženské krivky. Veľmi dobrou voľbou budú dámske šaty s vodorovnými pruhmi alebo potlačené veľkými vzormi ako sú kruhy alebo kvety. V takom prípade budú dobre fungovať aj prvky, ktoré dodávajú šatám objem, ako napríklad vypchávky cez rameno, volániky alebo strapce. Dobrou voľbou budú napríklad dámske penové šaty, španielskej šaty s rozšírenou dolnou časťou rovnako ako mierne voľné košeľové šaty viazané v páse.

Súvisiace príspevky