Obliekanie do šiat a vysokých podpätkov je jedným z istých spôsobov, ako sa v jednom okamihu začať cítiť veľmi žensky a atraktívne. Hoci sú naše skrine určite plné šiat s nadčasovými strihmi, ktoré nám môžu slúžiť mnoho rokov, každú sezónu sa na prehliadkových mólach objavujú aj nové trendy, ktoré nášmu šatníku dodávajú závan sviežosti. Aké šaty budú v móde na jar 2021?

Šaty v romantickom štýle

S obrovskou popularitou kostýmových filmov a televíznych seriálov, ktoré nás zavedú do zeme rozprávok a fantázií, prišla móda pre romantické oblečenie inšpirované šatmi z viktoriánskej éry. Moc populárne sú preto veľmi veľké, nafúknuté rukávy, mašle pri krku, volániky, kvetinové vzory a jemné pastelové farby. Medzi návrhmi najväčších dizajnérov nechýbajú ani čipky, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú ručne tkané obrusy.

Štýl Boho

Oblečenie v štýle Boho je perfektným oblečením počas pandémie, kedy si na jednej strane môžeme dovoliť viac slobody (pretože mnohí z nás pracujú z domova a trávia v ňom oveľa viac času ako obvykle) a na druhej strane nechceme sa vzdať štýlového a ženského vzhľadu. Objemné, módne maxišaty s viacfarebnou potlačou skryjú akékoľvek nedostatky postavy a poskytnú skvelé pohodlie v súlade s najnovšími módnymi trendmi.

Azúrové prvky

V tejto sezóne je trend na ukazovanie oveľa viac tela ako predtým. Na prehliadkových mólach dominujú štylizácie s výraznými strihmi rovnako ako vyrobené z azúrových alebo priehľadných látok. Takéto šaty dávajú obrovské pole pre vytváranie mnohých rôznych štylizácií, pretože sa hodia ako k zdvorilým, zoslabeným vestám, tak k rockovým krivákom.

Sexy korzety

Ďalšiu inšpiráciu z kostýmového kina možno vidieť v priliehajúcich korzetovitých horných častiach šat. Na tohtoročných módnych prehliadkach bolo možné uvidieť variácie korzetu tak v plesovom, ako aj ležérnom štýle. Pri výbere tohto typu šiat alebo blúzok stojí za to si trochu pohrať s konvenciami a spojiť so sebou zdanlivo nezhodné prvky. Elegantné oblečenie s korzetom bude vyzerať skvele napríklad v kombinácii so športovou obuvou alebo topánkami.

Ľan a farby zeme

Už nejakú dobu tiež rastie fascinácia ekologickým životným štýlom a životom bližšie k prírode. Veľkým hitom je neformálne oblečenie zo surových látok v zemitých tónoch, z ľanu v rôznych odtieňoch béžovej a hnedej.

Zlaté oblečenie

Úplne opačnou tendenciou je však siahanie po trblietavých zlatých šatách v štýle glamour. Trblietavé materiály sa objavujú nielen v dizajnoch šiat, ale aj v podobe topov a dámskych oblekov. Lesklé štylizácie sú navyše kombinované so žiarivým make-upom, ktorý pokožku krásne osvetlí a dodá jej svieži a mladistvý vzhľad.

Módne šaty na jar nájdete na webe https://sk.selfieroom.com/saty

Súvisiace príspevky