Raz do roka by sme si mali nájsť čas na očistu nášho šatníku. Prečo nie práve teraz? Nie je to spojené len s nepríjemným vyhadzovaním starých vecí, ale aj s nákupom nových. Poďte sa pozrieť na to, čo vyhodiť, a čo naopak do skrine pridať. Dáme vám rovno tip na výhodné nákupy v e-shope FASARDIofficial.sk.

Existujú osvedčené rady, čo dať zo šatníku preč

Mnohé kúsky oblečenia vyjdú z módy. Často ide trebárs o džínsové strihy. Na jednu stranu ich nechceme vyhodiť, veď im nič nie je, na druhú by sme si ich na seba nevzali ani za nič. Mnoho vecí musí ísť preč preto, že sa roztrhalo, vygajdalo či vybledlo. Potom sú tu kúsky, ktoré sme si kúpili omylom. Proste sme mali chuť niečo si kúpiť, mysleli sme si, že nám sadnú, a ono nie. Vlastne sme ich nikdy ani neobliekli. Podobným danajským darom sú rôzne „mäkké“ darčeky. Nesedia vám strihom či štýlom, nemáte ich k čomu nosiť. Váš šatník praská vo švíkoch, preto je čas na jeho očistu.

Dajte si cieľ – zredukovať oblečenie na polovicu

Proste počítajte. Potrebujete dvadsať nohavíc, tridsať sukní a dvadsať šiat? Vynosíte v sezóne osem búnd? A skutočne potrebujete štyridsať blúzok? Oblečenie sa veľmi rýchlo nahromadí. Takže redukujte len na top kúsky a potrebné množstvo. Najprv polovicu zredukujte a potom si za odmenu doprajte nové kúsky. Napríklad teraz tie, ktoré ponúka výhodnejšie výpredaj dámskej módy FASARDI.

Ideálne je mať k dispozícii asi dvadsať kompletných outfitov, vrátane špeciálnych, ako sú malé čierne pre slávnostnejšie príležitosti či elegantnejší športovejší outfit. Keď urobíte veľkú redukciu šatníku, snažte sa vždy nakupovať iba veci, ktoré doplnia ten ktorý outfit, alebo meňte kus za kus. Staré džínsy dajte preč a môžete si dovoliť kúpiť jedny nové. Takto dokážeme chodiť stále luxusne a moderne oblečené a nestrácať sa v halde oblečenia, ktoré vlastne nenosíme.

Sledujte, čo sa nosí a obmieňajte

Do šatníku sa hodia stálice, ktoré nepodliehajú príliš módnym zmenám. Proste klasika: sako v pánskom štýle, čierna puzdrová sukňa, biela blúzka a pár podobných klasických kúskov. A do toho sledujte módne trendy a vždy si prikúpte nejaký aktuálny hit.

Čoho nikdy nie je nikdy dosť

Ale pravdou je, že sú v šatníku aj kúsky, ktorých nie je nikdy dosť. Môžu to byť kvalitné fashion tričká, ale aj legíny. Dá sa v nich športovať, tráviť voľný čas, sú sexy domácim oblečením a hodia sa aj do rôznych outfitov. Takže sa smelo odviažte a kupujte si pravidelne ďalšie. Tie určite vynosíte.

Súvisiace príspevky