Je pravda, že dnešné deti majú viac hračiek ako kedykoľvek predtým, ale sme si len sami na vine. Musíme sa podľahnúť každej reklame, ktorá nám hovorí, že naše dieťa bude ochudobnené, ak nebude mať najnovšie a najlepšie hračky?

Každý rok sa rodičia snažia rozhodnúť, čo majú dostať ich deti na Vianoce. Hračky pre najmenších je ťažké vybrať, lebo je ich naozaj veľa. Môže byť náročné nájsť alebo dokonca dovoliť si “perfektný” darček. Ponúkame vám 4 darčekové pravidlá na Vianoce ako spôsob alebo ako sprievodcu ako nakupovať na Vianoce a ušetriť. Či už musíte dbať na rozpočet alebo sa snažíte odradiť materializmus vo svojej rodine počas tejto sviatočnej sezóny, mali by ste tieto Vianoce brať do úvahy štyri darčekové pravidlá.

 

Pravidlo 4 darčekov okolo minulých rokov obkľúčilo internet. Nepoznáme pôvod, ale existuje niekoľko variácií. Myšlienka je, že kupujete svojim deťom nie viac ako štyri darčeky na Vianoce, ktoré vám pomôžu zjednodušiť nakupovanie.

Tu je návod ako nakupovať na Vianoce podľa pravidlá 4 darčekov:

 

  1. Kúpite niečo, čo chcú

Možno vaše dieťa fascinujú detské domčeky a jeden domček by chcelo mať doma. A možno je vaše dieťa kreatívne a viac ho láka modelovacia hmota. Návod ako to zistiť je jednoduchý, nechajte dieťa napísať list Ježiškovi.

 

  1. Kúpite niečo, čo potrebujú

Zamyslite sa nad tým, čo vaše dieťa potrebuje. Možno sú to pomôcky do školy alebo niečo iné bez čoho sa nezaobíde.

 

  1. Kúpite im niečo na nosenie

Deti veľmi rýchlo rastú, preto im každú chvíľu treba kupovať nové tepláky, rifle alebo tričká, lebo z nich vyrástli. Takýmto darčekom zabijete dve muchy jednou ranou, dieťa bude mať radosť, že má nové oblečenie, ale zároveň bude darček praktický.

 

  1. Kúpite im niečo na čítanie

Či už vie vaše dieťa čítať alebo nie, spoločný čas strávený pri knihách v posteli je na nezaplatenie. Takýto darček spraví radosť nielen deťom ale aj rodičom a utuží ich vzťahy.

Súvisiace príspevky