Šťastie praje pripraveným, hovorí staré príslovie, a platí aj pri robení vianočných darčekov. Lepšie s predstihom, než na poslednú chvíľu. Vyberte v pohodlí domova a bez náhlenia voňavý a pritom netradične balený darček.

Vôňa, najmä parfum či toaletná voda, sú obľúbeným darčekom a v prieskumoch toho, čo by kto rád našiel pod stromčekom, sa spravidla umiestňujú na popredných priečkach. Očarí nás nielen vôňa, ktorá v nás evokuje pohodu, spomienky alebo naopak tajné sny, ale často je aj flakón doslova umeleckým dielom, ktoré prepája svet módy so svetom vôní. Práve na módny hit, jednu zo svojich kabeliek, vsadil Marc Jacobs, a tak flakónik vône Decadence pripomína práve túto kabelku vrátane zdobenia alebo retiazky. Vášnivá kombinácia sladkých sliviek a jemných kvetín s dotykom ambry sa hodí pre moderné a sebavedomé ženy. Originálny a hravý je aj flakón vône Fresh Couture značky Moschino. Má veľmi netradičný tvar rozprašovača na čistiace prostriedky, ale nenechajte sa zmiasť vzhľadom! Vôňa ani v najmenšom nepripomína dezinfekciu, ale vnesie do vašich dní radosť a sviežosť mandarínky, bergamotu a malín. Farebná etiketa a samotná farba parfumu doťahujú ilúziu k dokonalosti, a tak zakaždým, keď tento flakón z kabelky vytiahnete, očaríte všetky z okolia.

Takmer škandalózny je obal vône Scandal, novinky roka 2017 z dielne Jean Paul Gartier s flakónom s uzáverom v tvare dámskych nôh v topánkach na vysokých podpätkoch. Krvavý pomaranč v kombinácii s medom a gardéniou vytvára neodolateľnú vôňu pre každú ženu, ktorá je nespútaná, rada šokuje a je rada stredobodom pozornosti. Vysoké podpätky inšpirovali aj flakón, ktorý stráži vôňu Carolina Herrera Good Girl. Dámsku vôňu plnú kakaa, kávy a jazmínu, ktorá je skrytá vo flakóne v tvare dámskej lodičky s ihlovým podpätkom.

Parfumovaná či toaletná voda nie je len obyčajná vôňa, ktorú použijeme ráno a večer. Je to malý rituál, ktorý nás aspoň na chvíľku prenesie do iného sveta

plného snov a prianí. Originálne flakón je potom povestnou čerešničkou na torte.

Súvisiace príspevky