Alergiou trpí mnoho ľudí po celom svete. Ide o rozšírený problém. Poniektorých trápi alergia sezónne, iných celoročne. Aj v tomto prípade však existujú spôsoby, ktoré vám s alergickými príznakmi pomôžu bojovať.

 

Perte aspoň raz za dva týždne

Zvýšenú pozornosť by ste mali venovať spálňovej bielizni. Je dobré obliečky aj plachty vymieňať minimálne každé dva týždne a špinavú posteľnú bielizeň následne prať aspoň na 60° Celzia.

 

Malé zmeny v domácnosti

Prah vždy utierajte navlhko. Suchým utieraním ho zbytočne rozprášite po miestnosti. Pokiaľ máte doma závesy, vymeňte ich za žalúzie. Tie nie sú tak výhodným miestom pre život roztočov a sú aj jednoduchšie udržiavateľné.

 

Už žiadne koberce

Koberce odstráňte aspoň z izby alergika. Pokiaľ na kobercoch trváte, nájdite také materiály, ktoré sa vyznačujú antialergickými vlastnosťami.

 

Vetrajte

Teplota v spálni by nemala dosahovať viac ako 20°Celzia. To vám zaručí skutočne kvalitný spánok. Čerstvý vzduch rozptýli prach a kadejaké nečistoty, ktoré by vám mohli spôsobovať ťažkosti. Optimálna vlhkosť spálne sa zas pohybuje okolo 50%. Požadovaný efekt môžete dosiahnuť používaním zvlhčovača vzduchu.

 

Protialergický vysávač

Antibakteriálny vysávač je určený na čistenie matracov, kobercov a sedačiek. Úspešne vás zbaví roztočov, prachu a iných nečistôt. Ničí alergény a zabíja baktérie, ktoré vám môžu spôsobiť rôzne závažné ochorenia. Všetky povrchy čistí bez použitia akýchkoľvek chemikálií a je šetrný k životnému prostrediu.

Do domácnosti si môžete zaobstarať aj ďalších pomocníkov, ktorí vám uľahčia domáce práce. Vďaka robotickému vysávaču udržíte dom ako zo škatuľky. Už žiadne nekonečné vysávanie, pre ktoré si nemôžete vychutnať voľné chvíle pohody. Zadovážte si aj robotickú kosačku a nerobte si viac ťažkú hlavu s kosením trávnika. Kosačka ho totiž udrží v dokonalej podobe a pomáha alergikom, pretože nemusia kosiť a vystavovať sa prostrediu tráv a peľov.

Súvisiace príspevky