Výber správneho servisu, ktorému by ste mohli zveriť svojho „miláčika“ sa niekedy môže javiť ako problém. Pokiaľ vás ale sklamali všetky domáce pokusy, nič iné vám bohužiaľ neostáva. V podobnom prípade musíte zvážiť základný krok. Či smartfón odnesiete do autorizovaného, alebo neautorizovaného servisu.

 

Rozdiel medzi autorizovaným a neautorizovaným servisom

Autorizovaný servis má zmluvy s výrobcami mobilov, a preto používa k opravám originálne diely. Pri opravách používa tiež originálne programy a postupy, vďaka čomu získate hneď ďalšiu záruku. Na autorizované servisy sa môžete obrátiť aj v prípadoch, kedy je váš telefón po záruke, je odblokovaný alebo zakúpený v zahraničí. Servis podobné smartfóny prijme, za opravu si ale, samozrejme, budete musieť zaplatiť.

Neautorizovaný servis funguje ináč. Keďže nemá zmluvy s výrobcami telefón, nemusí používať originálne diely. Často teda používa náhradné diely, ktoré dodávajú iní, lacnejší výrobcovia. Mnoho ľudí si nižšiu cenu spája s nižšou kvalitou. Ani toto však nie je žiadne pravidlo. V neautorizovaných servisoch často nájdete aj originálne diely, ktoré si buď držia skladom, alebo vám ich na požiadanie objednajú.

 

Výhody a nevýhody servisov

Autorizovaný servis

+ originálne diely majú skladom – nestratíte záruku + v ponuke mávajú širšiu škálu služieb + ak telefón máte v záruke, opravia vám ho zdarma (iba ak sa oprava vzťahuje na body uvedené v záruke) + môžu vám ponúknuť určité zákaznícke výhody – sú drahšie, čo sa neoplatí hlavne v prípade, kedy si opravu musíte hradiť sami

 

Neautorizovaný servis

+ nahrajú vám do smartfónov špeciálne programy + odblokujú vám smartfón na požiadanie + majú nízke ceny, využiť ich môžete, ak vám záruka vypršala, alebo potrebujete opraviť časť, na ktorú sa záruka nevzťahuje (výmena displeja a podobne) – v mnohých prípadoch vám neposkytnú záruku Pokiaľ aj vy máte problém so svojím smartfónov, navštívte opravovňu mobilov iDoctor a zverte mobil do rúk profesionálom.

Súvisiace príspevky