S prvými lúčmi odhadzujeme zimné čiapky a tešíme sa na jar a slniečko. Rovnako ako príroda sa ale po zime musíme najskôr spamätať a tak trochu dať dokopy, aby sme si tú jar mohli užiť naplno. Pomoc tak potrebuje nielen naša nálada, ale aj vlasy.

Časté prechody z teplých miestností do mrazivého počasia, čiapky, nízke teploty, dehydratácia, stres i nedostatok vitamínov sa na našich vlasoch samozrejme prejaví. Po zime sú unavené, spľasnuté, bez života aj bez lesku a pritom práve na jar by mali žiariť zdravím. Nie je potreba zúfať, trochu správnej starostlivosti a zo zimných vlasov urobíme krásnu hrivu. K únave vlasov okrem iného prispievajú aj ťažké šampóny a vlasová starostlivosti plná chémie, aj keď si to napríklad na prvý pohľad nespájame. Keď však vymeníte šampón za iný, rozdiel spoznáte hneď. Nový rad vlasovej starostlivosti Kérastase Aura Botanica je z viac ako 96% tvorený prírodnými ingredienciami, bez sulfátov, silikónov a parabénov. Na prírodu sa zameriava nielen svojím zložením, zloženie produktov tejto rady je z 97% biologicky odbúrateľné. Arganový a kokosový olej vlasy hydratuje a vyživuje, prírodná aróma vás očarí pri použití aj dlho po ňom. Vlasy budú nielen krásne na pohľad, ale aj voňavé. Šampón Kérastase Aura Botanica Bain Micellaire je určený práve na mdlé vlasy, ktoré rozžiari a dodá im zdravý vzhľad s vôňou sladkého pomaranča. Prírodné micely jemne, ale účinne odstránia z vlasov nečistoty a zanechajú vlasy hebké a čisté. Jeho obal je navyše zo 100% recyklovateľných plastov a tak si môžete rozmaznávať svoju hrivu s dobrým pocitom. Kondicionér z rovnakej série potom pomôže s ľahkým rozčesávaním, zabráni krepovateniu a vlasy budú po použití jemné a oslnivo lesklé. Vďaka esenciálnym olejom z pomarančovníka budú vaše vlasy voňavé ešte mnoho hodín po umytí a vôňou dokonale dopĺňa šampón.

Po zime je dôležité predovšetkým vlasom uľaviť, dodať im výživu a hydratáciu. Okrem starostlivosti v podobe vlasovej kozmetiky je dôležité nezabudnúť aj na strihanie končekov. A keď si do jedálnička pridáte nejaké tie orechy a ovocie pre vitamíny, vaše vlasy budú v jarnom slnku žiariť na diaľku.

Súvisiace príspevky