Konečne! Máme to! Toto by mohlo byť najlepšou správou v histórii dobrých správ. Ide o neformálne oblečenie, ktoré máte na sebe asi len ak ste doma alebo leňošíte na gauči, či ako športové alebo voľnočasové oblečenie. Sen sa stáva skutočnosťou – športové oblečenie je v móde a čoraz viac je tak každodennou realitou obliekania do práce, za zábavou, do spoločnosti… Poradíme, ktoré kúsky oblečenia už nepatria len na športové aktivity alebo ako oblečenie na doma.

Áno, je to pravda – športové oblečenie vystupuje z posilňovne a z autobusu. To neznamená, že môžete ísť medzi ľudí priamo s “gaučovým” oblečením so zvyškami čipsov a fľakom od omáčky. Táto móda nosenia športového oblečenia znamená, že ak budete dodržiavať niekoľko pravidiel, vaše bežné športové oblečenie môže byť skutočné oblečenie do spoločnosti.

Športové oblečenie, ktoré môžete nosiť do spoločnosti

 

Začnite s tým, čo máte na sebe

Ako prvé odstráňte tie zvyšky omrviniek (alebo ešte lepšie, naučte sa preniesť jedlo z taniera alebo jeho obalu do úst bez neporiadku naokolo). Druhý krok je prečítať si tieto naše rady nižšie, ako nosiť bežné športové oblečenie aj mimo domov alebo športovisko.

Už to ani nemôže byť jednoduchšie ako toto. Tá športová bunda, ktorá si myslela, že bola vhodná len pre svahy? Čo tá mikina, ktorú nosíte len na prechádzanie od spálne do kúpeľne v chladných ránach? Zbierka tričiek, ktorá je taká veľká, že hrozí zabavenie územia v susednom šuplíku? Všetci sú hlavnými kandidátmi na neformálne športové oblečenie.

 

Tričká musia byť

Pri tričkách je tu dosť čohokoľvek – výber je dobrý. Čiernobiela kombinácia je v pohode. Taktiež rôzne jednoduché strihy a farby. Zaujímavé vzory alebo grafické prvky sú tiež vítané. Ak je cieľom vyzerať dobre bez väčšej námahy, bolo by ťažké pomýšľať na niečo ľahšie, ako sú práve športové tričká. Nemusíte hneď hľadať funkčné materiály, stačí si vybrať tie, ktoré sa vám páčia a sú príjemné na nosenie.

Kombináciam sa medze takmer nekladú, smelo do toho. Veľký výber originálnych kúskov má ZOOT, BudChlap.sk, BigBrands, BonPrix a veľa ďalších obchodov. Ak ide o nákup cez internet, odporúčame zľavové kupóny a kódy na zľavy. Na KuponyZdarma.sk sú ich tisíce pre stovky známych a obľúbených obchodov. Každá zľava je ihneď platná a môžete si ju okamžite uplatniť pri nákupe v obchode. Ušetrite tak aj desiatky eur pri každom vašom nákupe cez internet.

Športové tričká
Športové tričká

 

Športová bunda je tutovka

To je vaša šanca, aby ste všetko to, čo bolo označené ako “na šport” alebo “na doma”, pravidelne striedali vo vašom šatníku. Ak to vyzerá, že by ste v tom ktorom oblečení mali vyliezť jedine niekam na hory, namiesto toho to noste na ulici. Bomba je tiež solídna kombinácia, najmä pri prepracovaní s nečakanou farbou alebo luxusným materiálom, rovnako tak stačí aj originálna športová bunda. Dávajte pozor na zaujímavé prvky, ako sú extra zipsy, fantastické šitie a športové rebrované detaily. Toto perfektne sadne takmer ku všetkému.

 

Nezatracujte mikiny

Dizajnéri oblečenia práve teraz milujú mikiny. Odstráňte jeden kus oblečenia z priamej cesty a ak chcete niečo skvelé, alebo ak to nie je vaša vec, vyberte si niečo cenovo dostupné a to z vášho šatníka urobí šikovným. S kapucňou alebo žiadna kapucňa, s vreckami alebo bez, so zipsom alebo bez neho, takmer čokoľvek môže byť tým pravým – ale držte sa normovaných kusov, aby ste sa vyhli nepríjemnému vzhľadu. Jednotné farby vytvárajú chladný, čistý, minimálny efekt, ktorý funguje zvlášť dobre pre športové oblečenie. Originálnu ponuku má napríklad obchod Answear. Uplatnite pri kúpe aj zľavový kupón Answear z KuponyZdarma.sk a ušetrite pri online nákupe.

 

Tepláky, legíny, šortky

Ok, v skutočnosti je toto ľahšie ako horná polovica tela. Pre svoju spodnú časť máte zvyčajne len dve jednoduché možnosti: nohavice a šortky. Snívali ste, že by ste mohli nosiť na verejnosti to čo doma? Tak ten deň nakoniec prišiel. Hallelujah. Tepláky a legíny patria aj do spoločnosti. Na druhej strane, ak sa necítite odvážne, môžete športové strihy a látky kombinovať. Vaše športové oblečenie na vrchu s niečím viac prispôsobeným do spoločnosti na časti tela nižšie alebo naopak.

Sladké, sladké tepláky. Ako sme túžili po tom dni, keď sme už nemuseli schovávať od svetových odsúdujúcich očí. Pamätajte však, že tie staré tepláky, ktoré nosíte do telocvične, sa do spoločnosti ozaj nehodia. Pozrite sa na tepláky, ktoré sú štíhle a mäkké s elastickými manžetami. Základné farby, čisté rezy a minimálne detaily fungujú najlepšie. Zohľadnite farbu na vrchu pre hladký monochromatický výzor. Ak sa cítite odvážne, videli sme športové oblečenie zmiešané s kožou a prispôsobené nohaviciam. Je to ťažší pohľad, teda ak pôjdete práve po pristávacej dráhe, ale vyskúšajte to, ak ste za výzvy. Legíny sú tu už dlhšie, s nimi ženy nič nepokazia.

Pohodlnosť. Uvoľnenie. Športovosť. Mladistvosť. To sú slová, pre ktoré idete. V podstate by vaše šortky mali vyzerať ako skrátená verzia vašich teplákov. Postupujte podľa rovnakých pravidiel, ale samozrejme s trochu menej obsiahnutej látky.

 

Športové tenisky vás podčiarknu

Nestrácajte na vzhľade, ak ide o obuv. Po všetkej tvrdej práci vyššie, je tu miesto, kde by sa žiaľ všetci mohli popáliť. Namiesto toho, aby vám vaše topánky urobili hanbu, starostlivo si vyberte pár, ktorý vyzdvihne vaše oblečenie. Vaše topánky sú kľúčovou súčasťou procesu – dokončovací dotyk, ktorý hovorí: “Nie, na mojom hrudníku neboli omrvinky z čipsov tesne predtým, ako ma vidíš …v skutočnosti som to premýšľal a teraz vyzerám sakra dobre!”

Športové tenisky
Športové tenisky

Tenisky. To je jeden z tých vzácnych štýlových príležitostí, pre ktoré žijeme, keď móda spĺňa funkčnosť a chlad sa stretne s komfortom. Môžete sa dostať preč so skoro všetkého, čo chcete so sebou urobiť, ak vaše tenisky nebudú tie pravé a čisté. Špičkové športové botasky fungujú rovnako dobre ako športové oblečenie. Získajte bonusové body, ak experimentujete s kožou a inými sviežimi alebo neobvyklými materiálmi a farbami.

Ak sa cítite po všetkých našich radách stratený, pokorne odporúčame začať práve obuvou. Či už pôjdete do pestrých farieb, originálnych materiálov alebo odvážnych strihov, vyberajte dobre, obuv je tá najdôležitejšia súčasť outfitu. Nech sa už rozhodnete pre výber v obchode FootShop, NahodSa, BigBrands alebo originálnych kúskov v obchode ZOOT. Vďaka kupónom z KuponyZdarma.sk ušetrite pri každom nákupe. Pozrite zľavový kupón ZOOT a nakúpte za ešte lepšie ceny!

Súvisiace príspevky