Slovensko, krajina nádherných miest a majestátnych hradov, je jednou z najpozoruhodnejších krajín Európy, aj keď mnoho cudzincov o našej krajine vôbec nevie. Turisti často prehliadajú našu skromnú destináciu, ktorá je menšia a pokojnejšia ako susedná Česká republika, ale rovnako bohatá na architektonickú veľkoleposť. Slovensko sa môže pochváliť aj horským regiónom, ktorý dokáže konkurovať Alpám, napriek tomu je výrazne dostupnejší ako Rakúsko, s ktorým tiež susedí.

Krásy Slovenska

Slovensko nám dáva na dlani nádhernú krajinu plnú zelených lúk, početné hrady a paláce, úchvatné hory s hlbokými lesmi a mestečká so stredovekým nádychom, v ktorých je kultúra a tradícia veľmi dôležitá.

V dnešnej ťažkej dobe, keď je náročné vycestovať, je vhodný čas na spoznávanie krásy našej krajiny. Veď predsa Slovensko skrýva toľko magických miest, ktoré čakajú na to, kým ich objavíte! Môžete sa vydať objavovať krásy našich hradov alebo sa ponoriť do ľadového sveta našich jaskýň. Slovensko prináša množstvo príležitosti na aktívnu dovolenku.

Pýcha Slovenska

Vysoké Tatry sa dajú nazvať takými malými Alpami, vďaka ktorým sme známi aj v zahraničí. Vo Vysokých Tatrách je množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú rozprávkovou prírodou národného parku. Zo Starého Smokovca sa môžete tradične dostať lanovkou na Hrebienok. Môžete ísť aj pešo a v zime sa môžete z Hrebienku pustiť na sánkach a vrátiť sa tak do detských čias. Z Hrebienka sa môžete vydať na túru k Vodopádom Studeného potoka. Je to nenáročná túra, ale napriek tomu môžete v okolí sledovať zelenú hornatú povahu lesného porastu. Pôjdete okolo niekoľkých chát, ktoré sú pre Vysoké Tatry také typické, ako je Bilíková chata alebo Rainerova chata, kde žije maskot Tatier líška Eliška. Za jeden a pol hodiny sa môžete dostať z Hrebienka do Tatranskej Lomnice, kde môžete napríklad navštíviť múzeum národného parku TANAP.

Dovolenka v zime

Slovensko je domovom skrytých lyžiarskych destinácií v Európe. Hlboko v Tatrách, v širokej časti karpatského pásma, ktoré sa tiahne naprieč strednou a východnou Európou, sa nachádza 27 lyžiarskych stredísk, ako napríklad obľúbená Jasná a krásne Štrbské Pleso. Preto by bolo hriech nestráviť zimnú dovolenku práve tu.  Nájsť ubytovanie v Tatrách nie je ťažké. Je tu k dispozícii hneď niekoľko krásnych hotelov a penziónov.

Môžete využiť služby Wili Tatry, ktoré ponúkajú ubytovanie v luxusných apartmánoch priamo pod Lomnických štítom neďaleko lanovky, takže toto ubytovanie je ideálne, ak máte v pláne stráviť lyžovačku v Tatrách. Ak sa vám páči skromná alpská štýlová atmosféra, možno sa vám viac budú páčiť zrubové chaty, ktoré so sebou prinášajú neodolateľnú zimnú atmosféru a veľa súkromia.

Okrem početných turistických chodníkov a nekonečných lesov sa vo Vysokých Tatrách nachádza aj množstvo horských jazier. Asi najznámejšie je Štrbské Pleso. Obraz hotela Patria nad Štrbským Plesom je tiež jedným z najobľúbenejších miest na fotenie. Zo Štrbského Plesa môžete pokračovať v turistike a asi po hodine a pol sa dostanete k ďalšiemu nádhernému horskému jazeru, Popradskému Plesu.

Súvisiace príspevky