Nepodceňujte sa! Dokážete to! Stačí sa do maľovania pustiť správnym spôsobom. Niekomu stačia rôzne návody na internete. Niekto hľadá ukážky techník, iný si pomôže predtlačenou fotkou, ktorú potom premaľuje, či proste iba dostanete odvahu a začnete maľovať. Existuje ale aj univerzálna moderná pomôcka, ktorá k maľbe privádza aj úplných amatérov, alebo vracia do hry tých, ktorí po štetci či pastelke nesiahli mnoho rokov. Maľovanie podľa čísiel vám umožní namaľovať si svoju kópiu umeleckého diela s úctyhodným výsledkom aj bez znalosti maliarskych techník či farieb.

Maľovanie podľa čísiel urobí maliara z každého

Možná poznáte detské, ale aj rôzne antistresové maľovanky. Niektoré taktiež využívajú princíp maľovania podľa čísiel. Vezmite si pastelky alebo fixky a maľujete jednotlivé plôšky. Je to však skôr zábava pre malé deti, pri ktorej si trénujú čísla a farby. Niekedy dokonca počítanie, pretože tie zložitejšie detské maľovanky podľa čísiel nútia deti sčítať, odčítať násobiť či deliť. Obrazy maľovanie podľa čísiel však ponúkajú omnoho sofistikovanejšiu zábavu a aj výsledok. Vyskúšate si, aké je to byť ozajstným maliarom. Postavíte sa so štetcom k maliarskemu plánu a maľujete profesionálnymi farbami.

Kreatívna tvorba s úžitkom

Maľovanie podľa čísiel je ideálnou kreatívnou činnosťou, ktorej výsledok vám doma nebude iba prekážať. Môžete si takto sami, aj ako amatéri, namaľovať do interiéru krásne obrazy. Vyberiete si také, ktoré farebne vyladíte s vašim interiérom. Vďaka vlastnoručne maľovaným obrazom si zútulníte domov a vytvoríte si domácu galériu významných umeleckých diel. Nepredstavujem vám teda techniku vhodnú do detských časopisov, ale profesionálnu techniku, ktorá dovolí aj laikom bez maliarskych skúseností zažiť dokonalý pocit zo vzniku umeleckého diela.

Vďaka novému koníčku sa zbavíte stresu. Získate motiváciu venovať sa aj inému než pasívnemu odpočinku. Budete pyšný na svoje dielo a s láskou si ho vystavíte, či ho venujete niekomu ako darček. Tí, ktorých maľovanie podľa čísiel chytí, môžu mať časom problém, kam so všetkou tou nádherou, ktorú vytvoria. Proste ju venujte. Nalákala som vás? Poďte sa na maľovanie podľa čísiel pre dospelých, ale aj pre šikovnejšie deti, pozrieť podrobnejšie.

Čo je maľovanie podľa čísiel?

Už teda viete, že je to technika podobná tej z detských vzdelávacích maľovaniek. Podobná, ale vlastne úplne iná. Ako to? Výsledkom je totiž profesionálne namaľovaný obraz, ktorý by ste však bez pomôcky nezvládli. Obrazy podľa čísiel ponúka Zuty.sk.

Firma nepredáva iba maľovanky, dokonca nejde len o maľovanky na plátne. Je to vlastne služba na kľúč. V rámci nej si kupujete obraz, obvykle reprodukciu známeho umeleckého diela, ktoré je predtlačené na plátno podobne ako maľovanka s číselnou mapou. Tá vás naviguje, ktorú plochu vyfarbiť akou farbou či jej odtieňom. Že si na to stále netrúfnete? Pozor, stále to nie je všetko. Plátno si môžete kúpiť už rovno vypnuté na plátne, dokonca si volíte veľkosť plátna obvykle z niekoľkých možností. S plátnom však dostávate aj kompletnú sadu farieb označených tak, že ich číselné označenie korešponduje s číslami na jednotlivých plochách predlohy obrazu. Farieb dostávate toľko, aby vám vystačili na vymaľovanie celého obrazu. Avšak nebojte sa, ak si s nimi nevystačíte, nič sa nedeje. Jednoducho si napíšete o ďalšie a Zuty.sk vám ich pošle. Za dodatočnú farbu dokonca ani neplatíte.

Dodané farby sú kvalitné akrylové farby, ktoré rýchlo schnú a používajú ich aj maliari. V rámci celkového balíčku dostanete aj sadu troch kusov nylonových štetcov vhodných pre maľovanie akrylovými farbami.

Už si začínate trúfať? Poďte sa pozrieť, aké obrazy podľa čísiel si môžete namaľovať

Ručne maľovaný obraz od Zuty.sk, to sú vlastne dve skupiny obrazov. Prvé sú rôzne obľúbené motívy či umelecké diela od významných maliarov prerobené tak, aby ste si ich sami dokázali namaľovať podľa čísiel a so setom pre maľovane. Lenže to nie je všetko. Môžete si nechať pripraviť aj obraz pre maľovanie podľa čísiel, samozrejme opäť na plátno, z vlastnej fotografie.

Maľovaný obraz podľa fotografie

Najčastejšie je to voľba pre svadobné fotografie, spoločné fotografie rodičov a detí, prarodičov a detí, či fotiek nerozlučných priateľov. Môžete si takto nechať pripraviť aj podklad pre obraz svojich domácich maznáčikov. Alebo si jednoducho necháte vyrobiť plátno s podkladmi pre maľovanie podľa svojej obľúbenej fotografie z dovolenky.

Opäť si máte možnosť voliť obraz na plátne vypnutom na rám, alebo bez vypnutia. Veľkosť obrazu môže byť 40×50 cm, alebo 80×100 cm. Ako obvykle, nezískate len predtlačenú predlohu, ale taktiež kompletnú výbavu pre maľovanie – takže predpripravené farby aj štetce.

TIP: Práve obrazy podľa fotografie sú ideálne ako darček. Venovať môžete balíček s plátnom a farbami, ktoré si vymaľuje ten, komu darček dáte. Alebo tento obraz namaľujete a venujete ho ako už hotové umelecké dielo. Určite bude mať úspech!

Maľovanie obrázkov, alebo ako na maľovanie podľa čísiel

Chcete si to vyskúšať? Neváhajte. Táto zábava je veľmi populárnou a baviť bude určite aj vás. S obrazom vám prídu pomôcky aj jednoduchý návod na maľovanie. Ale aj tak sa pozrime na pár rád, ako sa diela pustiť, aby sa vydarilo.

  • Pre amatéra je lepšie kúpiť si plátno rovno vypnuté na rám. Potom je už na vás, či budete maľovať na stole, alebo na maliarskom stojane. Ak to s maľovaním myslíte vážne, maliarsky stojan je určite praktickým.
  • Akrylové farby sú riediteľné vodou. Sú však stále, takže si dajte pozor na zašpinenie oblečenia. Z tvrdých povrchov je najlepšie odlúpnuť už zaschnutú farbu. Ostatné veci sa snažte vyčistiť ihneď. Nenechajte zaschnúť ani štetce. Nedali by sa už vyčistiť.
  • U maľovania podľa čísiel sa nemusíte báť, že nebudete vedieť, ako začať. Jednoducho začnite vyfarbovať prvú plôšku. Odporúča sa maľovať najprv tie najsvetlejšie plôšky. Vždy si maľujte viac plôch jednou farbou naraz.
  • Čo robiť, ak sa spletieme? Nič sa nedeje. Po zaschnutí sa dajú akrylové farby premaľovať. Takže si chyby po sebe jednoducho opravíte.
  • A čo sa vám bude k maľovaniu obrázkov ešte hodiť? Veľmi dobrou pomôckou je lupa s osvetlením. Vďaka nej zvládnete aj tie najmenšie detaily. Kúpte si téglik na vodu s ochranou proti vyliatiu a k ruke si vezmite pár papierových utierok či handričiek na štetce a opravy.

Náročnosť pre každého

Maľovanie podľa čísiel baví každého aj preto, že si je možné vybrať adekvátnu úroveň náročnosti. Tie sú v kategóriách veľmi ľahké, ľahké, stredné, zložité a veľmi zložité. Náročnosť rozhoduje o veľkosti plôch k vyfarbovaniu, aj o množstve používaných farieb v obraze. Podľa náročnosti vymaľujete obraz za pár hodín, ale môže byť aj dlhodobou a časovo náročnou zábavou. Určite je dobré začať nižšími úrovňami a nepustiť sa hneď do tej najťažšej. Ľahšie úrovne sú vhodné aj pre deti. Obrazy pre maľovanie podľa čísiel si na Zuty.sk vyberiete nielen podľa motívu, ale aj podľa náročnosti. Aj v najnižšej náročnosti si máte možnosť zvoliť malé či veľké plátno.

Prečo vyskúšať maľovanie podľa čísiel?

  • Maľovanie podľa čísiel je kreatívna zábava s mnohými benefitmi. Zlepšenie kreativity má priaznivý vplyv na ľudský mozog v každom veku. Najviac pomáha deťom a seniorom. Maľovanie podľa čísiel zvyšuje tvorčie schopnosti každého, kto sa doňho pustí. A tie sa potom prenesú od maľovania do ďalších činností. Ak sa do maľovania pustíte, zistíte, ako rýchlo budete robiť stále väčšie pokroky. Zažijete úžasný pocit úspechu a získate sebavedomie, pretože zrazu dokážete uspieť aj v činnostiach, na ktoré ste si doposiaľ netrúfli.
  • Tvorenie a maľovanie je o emóciách. Naučíte sa ich zo seba uvoľniť a premeniť ich na dielo. Maľovanie je skvelá činnosť proti stresu. Nie je sa čomu diviť, že je súčasťou mnohých terapií. Pomáha k emočnému ukľudneniu, učí sústredeniu sa, dokonca pomáha ľuďom po rôznych kolapsoch vrátiť sa späť do života, a to nielen po tých psychických. Je ideálnou terapiou pre ľudí po mozgovej mŕtvici.
  • Zlepšite maľovaním svoju koncentráciu. Dnešná doba je preplnená rôznymi impulzami. Odbiehame od jednej veci k druhej, robíme niekoľko činností naraz a ani jednu nie poriadne. Problémy s tým majú nielen dospelí, ale aj deti. Sú obklopené miliardou hračiek a nevedia si s nimi hrať. Príliš podnetov eliminuje ich pozitívny účinok. Maľovanie podľa čísiel učí sústredeniu. Pomáha nám naučiť sa koncentrovať. Zapojte do maľovania aj deti.
  • Maľovanie obrázkov podľa čísiel vám pomôže naučiť sa sústrediť na detaily. Naučíte sa pozorovať maličkosti, rozlišovať odtiene farieb, tieňovať, inak sa pozerať na celok prostredníctvom detailov, ale aj ignorovať, čo je nepodstatné.
  • Vďaka novej zábave zlepšíte svoje zdravie. Obohatíte svoje mentálne aj emočné vlastnosti. Zlepšíte svoje motorické schopnosti. Zažijete pocity šťastia, ktoré fungujú po psychickej aj fyzickej stránke ako antiageing. Maľovanie je prevenciou pred civilizačnými chorobami, ale napomáha aj zlepšeniu stavu po ich prepuknutí. Pasivitu mení na kreatívnu činnosť, zapojuje do práce mozog, ale aj svaly. Maľovanie je viac ako obyčajná zábava. A vďaka maľovaniu obrazov podľa čísiel s ním môže začať každý.

Súvisiace príspevky