Okolo vianočného času sú ľudia šťastní, milí a ľudskejší. Na Vianoce nejde  len o dary alebo peniaze; ide o to, že sa stávame lepšími osobami. Bohužiaľ, naša spoločnosť je posadnutá tým, že z Vianoc spravila komercionalizmus a materializmus.  Mnoho ľudí potom zabúda, že hlavným bodom týchto sviatkov je láskavosť, nie darčeky. A kým ľudia by mali byť vždy láskaví a užitoční pre seba navzájom,  je pekné, že sa aspoň ľudia snažia byť dobrí raz za rok. Tiež ako súčasť vianočného ducha rádia začínajú hrať vianočné piesne, v televízii bežia vianočné filmy a všetko je tak pekné.

 

Čas pre rodinu

Trávenie času s rodinou je dôležitým aspektom Vianoc. Sviatky s rodinou by mali byť najdôležitejšou vecou pre každého človeka. Mali by sme sa naučiť, že ľudia nebudú v našom živote navždy, takže si musíme užívať čas, ktorý s nimi môžeme tráviť, či je to už pri pozeraní vianočnej rozprávky alebo pri pečení koláčikov. Vianoce nie sú o daroch a už vôbec nie o tom, koľko darček stál. Ale spraviť radosť blízkemu niečím, čo má naozaj rád a vykúzliť mu úsmev na tvári, naozaj stojí za to. Tento rok odložte klasické darčeky bokom a snažte sa zistiť, čo má váš rodinný príslušník skutočne rád. Ak niečo rád/rada vyrába a tvorí, galantéria alebo obchod s výtvarnými pomôckami vám môžu pomôcť vybrať ten správny darček. Ak ľudia radšej zažívajú nové veci, skúste im zajednať napríklad let balónom.

 

Dekorácie

Vianoce sú jedným z obľúbených období v roku každého človeka. Ľudia sa navzájom obdarúvajú darčekmi a všade panuje harmónia, láska a pokoj. Aby Vianoce boli skutočnými Vianocami, potrebujeme dodať do domu i do exteriéru vianočné dekorácie. Vieme, že by to mohlo byť v rozpore s tým, keď sme spomenuli, že nemáme radi, že naša spoločnosť robí Vianoce o komercionalizme, ale v skutočnosti milujeme vianočné dekorácie. V nich spočíva duch Vianoc. Dekorácie si neumiestňujeme len doma. Nemusíte míňať horibilné sumy na rôzne ozdoby. Skúste si vyrobiť vianočné dekorácie Urob si sám.

Súvisiace príspevky