Zimná dovolenka nám umožňuje zažiť nezabudnuteľné zážitky a momenty a ponúka nám krásnu scenériu zasnežených hôr. Mnoho ľudí si vyberá aktívnu dovolenku, kde sa venujú rôznym zimným športom.

Lyžovanie je úžasná zábava. Vydajte sa do čerstvého horského vzduchu, dobite si batérie a osviežte svoje všedné dni. Uvoľnite stres každodenného života a ťažkostí na pracovisku tým, že budete lietať po zasnežených horách a užívať si dovolenku na lyžiach. Nič nie je v porovnaní s radosťou, ktorú pocítite pri kĺzaní sa cez čerstvý sneh.

Lyžovanie je očarujúci  a vzrušujúci šport. Vzhľadom na podnebie a jeho kategórie existujú rôzne nároky na vybavenie a oblečenia. Je tiež veľmi dôležité a potrebné poznať nejaké tipy a náležitosti pred odchodom, ak  stojíte prvýkrát na lyžiach. Dostatočná príprava a základné vedomosti sú zárukou, že zažijete veľa zábavy.

 

Správne ubytovanie

Ak máte radi lyžovanie, potom pravdepodobne budete chcieť čo najviac využiť vašu dovolenku, vyskúšať si všetky lyžiarske strediska a zlepšiť svoju techniku. Pre tento typ dovolenky by ste si mali pravdepodobne prenajať ubytovanie skutočne blízko od svahu.

Jasná v Nízkych Tatrách je obľúbeným lyžiarskym strediskom. Charakterizuje sa ako  najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Je situované po oboch stranách Chopku. Vychutnajte si ubytovanie v Jasnej. Môžete si vybrať z luxusných apartmánov, z dreveníc či rôznych chát.

Ak si potrpíte na skutočné pohodlie a luxus, určite bude pre vás vhodný hotel Björnson*** Jasna, ktorý sa radí k najznámejším tatranským hotelom. Jeho lokalizácia je v Demänovskej doline blízko lyžiarskeho strediska. Ubytovanie v Björnson je vhodné naozaj pre každého, či už rodiny s deťmi, partia kamarátov alebo párik, ktorý si chce dopriať súkromie.

 

Oddychová dovolenka

Ak chcete počas dovolenky odpočívať a relaxovať a radi sa nechávate  rozmaznávať, radšej by ste mali zostať v hoteli. Vyberte si hotel, kde sú kúpeľné a wellnessové priestory, kde si môžete dopriať masáže, bazény, sauny, ale aj cvičenie vo vnútorných priestoroch s fitness zariadením.

Súvisiace príspevky