Ekologické materiály na vykurovanie používa mnoho domácnosti, ktoré si sú vedomé ich výhod a tiež životného prostredia a svojho okolia.

 

Prečo si vybrať brikety a pelety?

Málo popola

Brikety ani pelety neobsahujú kôru, sú vyrábané len z dreva, z pilín. Vďaka tejto skutočnosti neznečisťujú kozuby tak, ako iné materiály.

 

Popol má ďalšie využitie

Pri materiáloch na vykurovanie je nutné zvážiť pre a proti. Pokiaľ sa rozhodnete pre brikety a pelety, ročná produkcia popola sa bude rovnať 30-tim kilogramom. Popol je bohatý na vápnik, horčík, draslík a fosfor – všetky dôležité živiny, ktoré pôda potrebuje, aby rodila. Živiny, ktoré sú v popole obsiahnuté, sú skvelé na pestovanie plodovej zeleniny a drobného ovocia. Hnojivo môžete použiť aj na okrasné rastliny, ktoré sa stanú klenotom vašej záhradky.

 

Bez chemických prímesí

Drevené brikety a pelety sa vyrábajú pri vysokom tlaku. Suché piliny sa lisujú, drevo pod vplyvom teploty vylučuje lignín, ktorý má funkciu prírodného spojiva. Brikety a pelety tak netreba lepiť, ani do nich miešať chemikálie.

 

Vyskúšajte ekomall brikety

Tehlové brikety sú medzi domácnosťami vyhľadávané. Zhotovujú sa z čistých suchých pilín, a teda z odpadového materiálu, ktorý by inak, napríklad v drevospracujúcom priemysle, nenašiel využitie. Na ich výrobu sa používajú tvrdé dreviny, presnejšie buk a dub. Neobsahujú žiadne chemické prísady a lepidlá a sú vysoko ekologické a šetrné voči životnému prostrediu. Obsahujú len nízke percento vody, horia rovnomerne a pomerne dlho. Drevené brikety turbo sú vyrobené z tvrdých drevín a to pod extrémne vysokým tlakom. Vďaka tvaru a diere uprostred kombinujú výhody mäkkých aj tvrdých drevín. Diera vytvára kanálik, ktorý umožňuje vzduchu pretekať a podnecuje tak horenie. V ohnisku teda dosiahnete naozaj vysoké teploty za krátky čas. Jedinečné prepojenie vlastností oboch typov drevín akiste ocení každá domácnosť.

Súvisiace príspevky