Keď sa po prvý raz objavili gélové nechty, priemysel sa úplne zmenil. Gél na nechty sa stal jedným z najlepších vynálezov, ktoré sa objavili v oblasti manikúry. Pomaly veľa žien prešlo z klasickej manikúry na gélové nechty kvôli ich výhodám. Medzi najzákladnejšie patrí ich prirodzený vzhľad, pevnosť a ideálny tvar. Majú za úlohu dokonale napodobňovať prirodzený vzhľad nechtov.

 

Prečo investovať do manikúry?

Vek je rýchlo viditeľný na rukách. Na rozdiel od iných častí tela, ako je tvár, ruky starnú veľmi rýchlo. Mnohé celebrity si napríklad dávajú robiť tvárový lifting a vyzerajú úžasne mlado. Avšak, ich ruky prezrádzajú skutočnosť, že sú staršie, než sa zdajú byť.

Pravidelná manikúra udržuje vaše nechty pekné a čisté. Význam manikúry nie je len o tom, ako krásne budú vaše ruky a nechty vyzerať, ale aj o tom, čo s ňou súvisí. O nechty sa treba starať, aby sa zabránilo ich roztrhnutiu a praskaniu. Nechtové kožičky sú zas ošetrené krémami a olejmi, aby boli mäkké a zdravé.

 

Manikúra v pohodlí domova

Gélová manikúra je na trhu už dlhú dobu, ale v posledných desiatich rokoch sa stala populárnejšou, a to vďaka vývoju receptúr, ktoré sa ľahšie aplikujú a odstraňujú. Dnes môže byť gélová manikúra vykonaná v takmer rovnakom čase ako tradičná manikúra , len s lepšími výsledkami. Výsledkom je, že gélová manikúra poskytuje dlhú životnosť. Môžete si ju spraviť aj v pohodlí domova. UV gély nájdete v rôznych farbách, takže si každá žena príde na svoje.

 

Veľa žien si uvedomuje, že najnebezpečnejšou časťou návštevy manikérky je fakt, že o v blízkej dobe ju budete musieť navštíviť zas. Našťastie prišli na trh gélové nechty a laky, ktoré vydržia až niekoľko týždňov. Najlepšie zo všetkého je, že teraz môžete ušetriť peniaze a zabaviť sa doma tým, že sa naučíte robiť sama profesionálnu manikúru. Pomôžu vám v tom sady na gélovú modeláž.

Sada  zvyčajne zahŕňa základný náter, farebný lesk, vrchný náter, čistiaci prostriedok a LED lampu. Existujú však gél laky, ktoré vydržia približne 2 – 3 týždne, len je nutné použiť LED alebo UV lampu. Nanášajú sa ako obyčajné laky na nechty.

Sada na gélové nechty prišla na trh v rovnakom čase, ako vstúpila do profesionálnych salónov. Používajú presne tie isté technológie ako v salónoch a ponúkajú skvelú alternatívu tým, ktorí nemôžu investovať každý mesiac približne 20 eur za nechty. Modeláž nie je vôbec ťažká náročná, ale samozrejme, chce to trocha cviku a trpezlivosti, kým výsledky budú také, ako si predstavujete. S trochou odhodlania a nadšenia, zvládnete nechty spraviť sama. Postup nájdete tu.

 

Súvisiace príspevky