Hazard tu bol vždy. Už Zeus, Hades a Poseidon mali rozdeliť vesmír na nebo, peklo a more hodom kociek.

Hazard je jedným z najstarších známych aktivít ľudstva a jeho história je skutočne rôznorodá. Jaskynné výkresy zobrazujúce hazardné hry ponúkajú ďalší dôkaz o existencii skorých hráčov. Je hazard však privilégium len mužov alebo sa mu nevyhýbajú ani ženy?

Keď sa začneme zaoberať preferenciami žien a mužov v súvislosti s hazardnými hrami, zistíme, že hazardné hry sa už dlho považujú za rekreáciu mužov. Ak tomu neveríte, stačí, ak navštívite ľubovoľné kasíno a rozhliadnete sa. Áno, určite nájdete množstvo krásnych žien, ale tie budú skôr zastávať pozíciu dealeriek a čašníčok. Väčšinu náruživých hráčov budú tvoriť práve muži.

Blackjack, poker či ruleta. Prakticky pri akejkoľvek hre bude viac mužských hráčov ako ženských. Toto pravidlo platí aj v oblasti profesionálnych hráčov, napríklad ako sú profesionálni hráči pokru. Aby sme však ženám nekrivdili, existujú skvelé ženské pokerové hráčky ako Jennifer Harman a Cyndy Violette. Profesionálny poker je však stále z veľkej časti doménou mužov.

 

Ženská výherkyňa

Ženy si miesto návštev kasína radšej kúpia los, zapoja sa do súťaže alebo skúsia šťastie v automatoch, keď už na nejaký natrafia. Najobľúbenejším autom na Slovensku je Sizzling Hot Deluxe. Svoju fanúšikovskú základňu má však po celom svete. A o tom, že sa občas riskovať oplatí, nás presvedčila Katrina Bookman, ktorá hrala v jednom kasíne automty a zasiahla jackpot 43 miliónov dolárov.

 

Prečo ženy neholdujú rady hrám?

Odpoveď je jednoduchá. Ženy majú menej voľného času ako muži. Štúdia o hazardných hrách v Spojených štátoch z roku 2009 ukázala, že ženy majú menej voľného času ako muži a ich voľný čas prichádza v menších dávkach. Podľa štúdie sú ženy viac zaneprázdnené plnením domácich prác, varením, žehlením a starostlivosťou o deti, preto im čas a chuť na hazard nezostáva.

Ukázalo sa , že vo svojom voľnom čase ženy radšej uprednostňujú hranie krátkych digitálnych hier doma online ako návštevu kasína.

Navšítvte Sizzling Hot Deluxe.

Hazard z rôznych dôvodov

Muži a ženy hazardujú z rôznych dôvodov. Keďže muži sú vo všeobecnosti charakterizovaní ako rizikoví hráči, hazardujú pre pocit vzrušenia. Radi súťažia s ostatnými a cítia honbu za víťazstvom. Ženy na druhej strane vnímajú hazardné hry ako útek z ich stresujúceho alebo neúplného života.

Inými slovami si muži spájajú hazardné hry s pozitívnymi pocitmi (vzrušenie, úspech byť lepší ako kamarát či súper) a ženy spájajú hazardné hry s negatívnymi pocitmi (depresia, úzkosť, stres, zneužívanie a opustenie). To by mohlo vysvetliť, prečo veľa žien nie je tak naklonených k hraniu hazardných hier.

Viac tu!

Súvisiace príspevky