Rodina a priatelia sa schádzajú na nezabudnuteľné outdoorové aktivity. Začína sa dovolenka a vy sa chystáte navštíviť miestne atrakcie v meste alebo navštíviť nevídané exotické miesta s rodinou či priateľmi.

Asi sú vám známe tieto pocity pred dovolenkou. Počítanie dní pred odchodom, strach o to, koľko váš kufor váži, oddych od zbytočných telefonátov a emailov . Pracovali ste tvrdo, aby ste si mohli tento týždeň pri mori užiť.

Existujú veci, ktoré sa stávajú iba počas jedného alebo dvoch týždňoch, keď sme na dovolenke. Stanú sa z nás iní ľudia. Uvoľnenejší, šťastnejší, ktorí nechali stres a únavu za prahmi svojich domovov.

 

Vylihovanie na pláži alebo pri bazéne

Stráviť aj celý deň na pláži alebo pri bazéne a opakovať nekonečný cyklus v podobe plávania, jedenia, čítania kníh alebo časopisov. Počas letnej dovolenky to nie je žiadny problém. Dovolenkové destinácie ponúkajú množstvo pláži rôznych tvarov a veľkostí, ktoré ponúkajú únik z každodenného života.

 

Hazardovanie

Možno vás doma ani nenapadne ísť do kasína alebo skúsiť nejakú hazardnú hru. Na dovolenke však mnohí z nás často ochutnajú chuť hazardu. Všetci vieme, že hazardné hry nám ponúkajú šancu na získanie peňazí alebo iných hodnotných cien, ale zvažovali ste niektoré z ďalších dôvodov hazardných hier?

Jedným z dôvodov hazardných hier je to, že ľudská prirodzenosť sa cíti vzrušená pri prevzatí rizík a pri hazardných hrách získava pozitívny pocit. Je tam napätie, adrenalín, ktorý ľudí drží v pozore. “Padnú moje čísla?” “Vyhrá môj tím?” Pocit očakávania sa stáva prirodzene vysokým. Telo človeka zažíva adrenalínový spád. Človek pociťuje zábavu a je hrou absolútne zaujatý.

Napätie, ktoré zvyšuje túžbu po súťaži a hre, už bolo spomenuté. Povedzme, že hráte ruletu a nevyhráte, ale vidíte, ako sa pošťastilo niekomu inému. V tom momente cítite túžbu vyhrať, ktorá sa stupňuje až sa nakoniec stane potrebou. Vsádzate do hry viac a viac a nakoniec vyhráte celý plat alebo ho celý prehráte.

Tí, ktorí si radi zahrajú aj doma, je snom navštíviť Las Vegas. Nájdete tam skvelé reštaurácie, prehliadky, nočné kluby a mnoho kasín. 53% ľudí, ktorí navštívia Vegas, skúsia aspoň nejaké hazardné hry, takže ak dávate prednosť stolným hrám alebo výherným prístrojom, pokúste sa vyhnúť najhoršej chybe, ktoré ľudia robia a tou je, prehrať všetko, čo ste si na dovolenke priniesli.

 

Adrenalín

Možno v práci pôsobíte seriózne, nosíte oblek a kravatu, ale počas letných prázdnin si môžete dovoliť zahodiť túto vašu vážnu stránku a nechať vyjsť najavo vaše dobrodružné ja. Letné dovolenky poskytujú množstvo vodných aktivít, ako je plavba na bicykli, divoká jazda na skútri či vodné lyže. Toto sú len niektoré zo širokých možností, ktoré vám dovolenkové destinácie ponúkajú, aby ste sa mohli odviazať.

Súvisiace príspevky