Čo zvážiť pri kúpe tlačiarne

aug2,2017 #tonery

Ak kupujete tlačiareň kvôli práci alebo pre domácnosť, jednou z možností, ktorej budete pravdepodobne čeliť, je zvážiť rozhodnutie, či chcete mať atramentovú tlačiareň alebo laserovú tlačiareň. Atramentové tlačiarne generujú nepretržitý prúd atramentu a laserové tlačiarne používajú tonerovú kazetu naplnenú jemným práškom a vyhrievanú fixačnú jednotku. Každá technológia má svoje silné a slabé stránky. Tieto dva typy používajú rôzne prístupy a každý z nich je vhodný na uspokojenie rôznych potrieb tlače.

 

Typy tlačiarní

Laser: V kanceláriách je najčastejším typom tlačiarne práve laserová tlačiareň.

Tento typ tlačiarní je ideálnou voľbou pre spoločnosti, ktoré tlačia veľký objem dokumentov a vyžadujú si farby s vysokým rozlíšením. Na rozdiel od väčšiny atramentových tlačiarní môžu laserové tlačiarne vytlačiť veľké množstvo dokumentov v krátkom čase bez nutnosti pravidelného nahradzovania kazety. Laserové tlačiarne a tonery spočiatku síce stoja viac, ale sú efektívnejšie a cenovo dostupné pre spoločnosti, ktoré často tlačia. Na trhu možno nájsť tonery v dostupných cenách. Lacný toner q2612a má kapacitu strán až 2000 a garantuje vysokú kvalitu tlače a jeho výhodou je prijateľná cena.

Atramentové tlačiarne: Patria k jedným z  najdostupnejších tlačiarní nachádzajúcich sa na trhu. Používajú sa predovšetkým pre tlač dokumentov a fotografii. Ich kvalita sa stále v priebehu rokov zlepšuje. Tieto tlačiarne vyžadujú atramentové kazety, ktoré je potrebné často nahrádzať. Nemusí vás to však vyjsť draho. Cartridge HP 301 je alternatívna  atramentová kazeta v čiernej farbe spĺňajúca medzinárodné štandardy výrobcu HP, ktorú je možné zakúpiť za veľmi výhodnú cenu.

Tieto typy tlačiarní sú ideálne pre domácnosti a malé kancelárie, ktoré majú nízky až stredný denný objem tlače.

 

Aký typ atramentovej kazety by ste mali kúpiť?

Tlačové atramenty a tonerové kazety sú k dispozícii v značkách výrobcu označované ako OEM a vo  verzii tretích strán. Značky tretích strán (známe ako kompatibilné kazety) sú zvyčajne oveľa lacnejšie a zvyčajne budú fungovať rovnako ako značky OEM, teda v prípade, ak kúpite správnu kazetu. Ďalším skvelým spôsobom ako ušetriť peniaze, je sledovať špeciálne alebo predajné akcie, kedy ich možno dostať za skvelé ceny a spraviť si zásoby. Potom budete mať vždy dostatok kaziet alebo tonera po ruke.

Súvisiace príspevky