Veci, ktoré je potrebné mať na pamäti pri zriaďovaní akvária

aug14,2017 #akvárium #rybičky #ryby

S malým prieskumom a plánovaním môže byť akvaristika zaujímavým a obohacujúcim zážitkom. Existujú nekonečné možnosti a veľa rôznych biotopov, ktoré môžete vlastniť a užívať si ich krásu v pohodlí vášho domova. Či už si vyberiete sladkovodné nano akvária alebo morské, s nasledujúcimi skutočnosťami by ste mali byť pred kúpou oboznámení.

 

Rozpočet

Pri plánovaní rozpočtu pre akvárium sa musia zohľadniť náklady na počiatočnú lokalizáciu, položky na údržbu a spotrebu energie. Počiatočné náklady sa určia podľa typu a veľkosti rýb a rastlín, ktoré plánujete mať, ako aj nákladov na vyzdobenie akvária. Môžete si zakúpiť dekoračné kamene do akvária a svetelné trubice, pretože rybičky potrebujú podobne ako aj rastliny svetlo. Je dôležité, aby ste mysleli aj na položky týkajúce sa údržby, ako sú potraviny, žiarovky, filtračné médiá a lieky.

 

Ryby ako domáce zvieratá

Berte svoje ryby ako domácich miláčikov. Určite budete súhlasiť, že si zaslúžia najlepšiu starostlivosť a pozornosť, ktorú im môžete poskytnúť. Spoliehajú sa na vás, aby ste im udržali zdravé prostredie. Zdravé akvárium je relatívne ľahko dosiahnuteľné a udržiavateľné, ale nestane sa tak samo. Záleží to na vás.

V riekach, jazerách a oceánoch sa voda čistí a filtruje prirodzene. V akváriu je to iný príbeh. Ak chcete udržiavať vodu v akváriu čistú a zdravú, musíte jej k tomu dopomôcť. Nezaobíde sa to bez pravidelného menenia vody, čistenia štrkovej vrstvy a zabezpečenia správnej filtrácie. Pripadajú vám tieto povinnosti namáhavé a časovo náročne? Nemusíte sa báť. V skutočnosti to trvá asi 30 minút týždenne.

 

Poloha, poloha, poloha

Umiestnite svoje akvárium na miesto, kde trávite väčšinu svojho voľného času. Týmto spôsobom si môžete plne vychutnať výsledky svojho úsilia. Akvárium umiestnené v zadnej miestnosti alebo v suteréne často nedostáva toľkú pozornosť a starostlivosť, ktorú si zaslúži, lebo majitelia často zabudnú, že vôbec nejaké rybky majú. Vtedy sa zvyšuje riziko ochorenia rýb a nesprávnej filtrácie. Takže si vyberte miestnosť, kde si budete nielen môcť pozrieť a vychutnať svoje úsilie, ale aj budete mať na očiach, že je potrebné sa oň naďalej starať.

Súvisiace príspevky