Hovorí sa, že šaty robia človeka. A to hlavne vtedy, keď sú voňavé. Mnohí z nás na prevoňanie bielizne používajú aviváž. Prečo by ste mali aviváž používať a ktorú aviváž si vybrať?

 

Prečo používať aviváž?

Ak zo skrine vytiahnete oblečenie vyprané v aviváži a bez nej, rozdiel určite spoznáte. A to nielen podľa vône, ale aj podľa jeho mäkkosti a hebkosti. Slovo aviváž totiž znamená vo francúzštine oživenie.

  • Zmäkčuje a navonia bielizeň. Aviváž obsahuje také zložky, ktoré sa starajú o zmäkčenie a navoňanie bielizne.
  • Stará sa o hebkosť bielizne. Zjemňuje tkaninu odevov, vďaka čomu sú textílie hebkejšie a príjemné na dotyk.
  • Zabezpečuje rýchlejšie schnutie bielizne. Vďaka špeciálnej ochrannej vrstve aviváže sa do textílií dostáva menej vody, a preto rýchlejšie vyschnú.
  • Uľahčuje žehlenie. Keďže vypraná tkanina je jemnejšia a zostáva na nej menej hlbokých záhybov, lepšie sa žehlí.
  • Udržiava bielizeň čistú. Vďaka aviváži vydrží vaše oblečenie dlhšie čisté. Keď ho budete nabudúce prať, špina pôjde lepšie dole.
  • Odstraňuje elektrostatický náboj. A to hlavne v textíliách z umelých vláken, ako sú polyester alebo polyamid. Bez nej by sa bielizeň lepila na pokožku a náboj by tiež priťahoval špinu.

 

Podľa čoho si vybrať aviváž?

Väčšina z nás si vyberá aviváž podľa vône alebo vhodnosti pre citlivú pokožku. Keď si však pozornejšie preštudujete ponuku aviváží, zistíte, žeaviváže sú rozdelené a podľa rôznych druhov bielizne. Pre hrubé textílie používajte silné aviváže, pre pranie odevov detí či alergikov špeciálne aviváže. Pre obzvlášť citlivú detskú pokožku zvoľte aviváž s prívlastkom sensitive.

Náš tip: Pred použitím aviváže si pozorne preštudujte dávkovanie. Príliš veľa alebo príliš málo použitej aviváže nemá požadovaný účinok.

 

 

Vyberajte si podľa informácií, ktoré sú uvedené na etikete. V niektorých prípadoch možno nájdete nápisy v angličtine (najčastejšie sú to označenia vône a dĺžky pôsobenia aviváže po vypraní), ktoré používajú aj naši výrobcovia, ale nenechajte sa tým odradiť.

 

My vám odporúčame Silan

Vybrať si zo širokej ponuky aviváží je naozaj náročné. My vám však odporúčame Silan. Silan je najobľúbenejšia značka aviváže na rakúskom trhu. Jeho účinné zložky vyhladzujú vláknitý povrch textílií a zabezpečujú jemnú a mäkkú bielizeň a mimoriadne pohodlné nosenie.

História Silanu siaha až do roku 1969, keď sa prvýkrát objavil so sloganom “Boj s nepoddajnosťou”. Jeho výrobca, firma Henkel, sľúbila svojim zákazníkom, že namiesto tvrdej a nepoddajnej bielizne získajú bielizeň jemnú. Už v polovici 70. rokov zákazníci zistili, že Silan nezanecháva len krásne mäkké oblečenie, ale ho aj krásne prevonia.

Za výber Silanu sa však neprihovárajú samotní zákazníci, ale odporúčajú ho aj odborníci. Aviváž Silan podrobil testu napríklad nemecký portálExpertentesten.de. Je to neutrálny a nezávislý portál, ktorého testy sa nerealizujú na základe laboratórnych testov, ale na základe testovania u spotrebiteľov, technických dát, expertných rozhovorov alebo recenzií tretích strán.

Čerstvo realizované porovnanie 22 najlepších aviváží z roku 2018 ukazuje, že Silan aviváž chráni farby, je šetrná k životnému prostrediu, má príjemnú vôňu, výhodné balenie a je efektívna. Výsledok hovorí, že aviváž Silan v teste presvedčila a experti ho v každom prípade odporúčajú.

• Šetrná k životnému prostrediu

• Príjemná dlhotrvajúca vôňa

• Praktické balenie

• Účinný

 

Náš tip: Nakupujte Silan online v internetovom obchode myAustria.sk – špecialistu na rakúsku a nemeckú drogériu. V ponuke nájdete rôzne balenia a typy produktov značky Silan. Ponúkané produkty pochádzajú od dodávateľov z Rakúska a sú vyrobené v západnej Európe.

Súvisiace príspevky