Dni zimnej dovolenky sa väčšinou delia do dvoch častí. V tej prvej si chceme oddýchnuť pri prehliadke okolitých pamiatok alebo pri obyčajnej prechádzke, prípadne hľadáme aktívne vyžitie v podobe lyžovania a ďalších zasnežených športov, v tej druhej chceme všetko v pokoji prebrať s rodinou alebo priateľmi nad pohárom dobrého pitia a tanierom vynikajúceho jedla.

 

Luxusný odpočinok s nádychom histórie

Chalupa Šípková vás vďaka svojmu originálnemu vzhľadu, ktorý verne napodobňuje zdobený vidiecky štýl podkrkonošia minulého storočia, zaujme na prvý pohľad. Vstup dovnútra vám ale doslova vyrazí dych. Kam oko dovidí, stoja verné repliky historického nábytku, takže ilúzia dôb dávno minulých

je dokonalá. Nechýba plne vybavená kuchyňa s kachľovou pecou a spaním za pecou, autentická drevená vaňa, vyrezávané postele a stoličky alebo pípa, z ktorej tečie to najlahodnejšie pivo.

O výdobytky modernej doby sa ale báť nemusíte. Bude vám k dispozícii vysokorýchlostné wi-fi pripojenie, dve moderne zariadené kúpeľne s luxusnou vírivkou alebo kvalitný vonkajší gril.

Najlepšie dovolenka je tá s rodinou alebo priateľmi

Najkrajšie okamihy sú tie, ktoré môžete s niekým zdieľať. Preto chalupa Šípková ponúka ubytovanie až pre desať osôb (8 plnohodnotných lôžok + 2 prístelky) s pohodlným rozdelením do troch samostatných apartmánov. Môžete teda so sebou na dovolenku zobrať celú rodinu alebo partiu dobrých priateľov.

Pre deti je pripravené báječné vonkajšie ihrisko, dospelí potom určite ocenia zaujímavé výlety po okolí, ktorých Krkonoše poskytujú dosť a dosť. Náhodne

menujme nákladnú lanovku v Čiernom Dole, Františkánsky kláštor s antickými sochami, zvonkohru v Dolnom Dvore alebo náučný Pivný chodník.

Z výletu do Krkonôš si tak odnesiete len tie najkrajšie spomienky, ktoré vám vydržia až do ďalšej nezabudnuteľnej dovolenky.

Súvisiace príspevky