V dnešnej dobe je kamera do auta viac než len nový luxusný doplnok pre zachytenie nekvalitných záberov. Môže poskytnúť dôkazy o poistných udalostiach a môže byť použitá na identifikáciu páchateľov, ktorí spáchali trestné činy proti vám alebo voči iným. Ak ešte kameru do auta nevlastníte, mali by ste si jednu zaobstarať.

 

Dôležité špecifikácie a funkcie

Všetky kamery majú výhody a nevýhody a je ťažké povedať, či je jedna lepšia než iná, pretože závisí od toho, čo potrebujete. Často najnaliehavejšou požiadavkou je jednotková cena. Ako je tomu v prípade mnohých nákupov v týchto dňoch, dostanete to, za čo zaplatíte. Technológia automobilových kamier sa neustále pohybuje smerom k sofistikovanejšiemu zariadeniu, čím je kamera drahšia, tým viac funkcií v nej bude nainštalovaných. Niektoré z týchto funkcií budú pre niektorých ľudí užitočné, zatiaľ čo pre iných budú niektoré funkcie zbytočné. Našťastie široká ponuka automobilových kamier, ktoré sú na trhu, zahŕňa modely so základnou funkčnosťou až po zložité modely s prevádzkovými funkciami, ktoré vyhovujú tým, ktorí majú viac technických požiadaviek. Cena modelov sa líši v závislosti od rozsahu.

 

Rozlíšenie videa (veľmi dôležité)

Vyberte si kameru, ktorá zaručuje, že zábery sú dostatočne ostré, aby boli viditeľné poznávacie značky, značky a modely automobilov a tvárí. Nikdy sa nerozhodnite pre kameru do auta, ktorá zaznamenáva menej ako 1080p.

 

Nočné videnie

Nočné videnie je rozhodujúce, pretože nikdy neviete, kedy môže dôjsť k nehode. Pouličné svetlá a iné osvetlenia môžu v niektorých prípadoch poskytnúť dostatok osvetlenia, ale tieto svetlá nie sú vždy prítomné, preto nočné videnie nepodceňujte.

 

Snímač nárazu

Niektoré kamery rozpoznávajú nehody a potom automaticky uložia zábery niekoľko minút pred nárazom. Niektoré sa môžu automaticky zapnúť aj pri detekcii nárazu.

Rozhodnutie o modeli znamená skutočne identifikáciu vašich vlastných požiadaviek. Najprv sa musíte pýtať na nasledujúcu otázku  “Čo vlastne potrebujem dosiahnuť s mojou kamerou?”. Akonáhle budete poznať odpoveď na túto otázku, ste už na dobrej ceste k správnej voľbe. Kompletný nákupný sprievodca kamier vám určite túto voľbu uľahčí.

Súvisiace príspevky