Pokiaľ ide o hľadanie perfektnej vodnej fajky, existuje veľa o možností, z ktorých si môžete vyberať.

Pôvod vodnej fajky

Moderné vodné fajky sú zvyčajne vyrábané v Číne spoločnosťami so sídlom v Spojených štátoch a Indie. Tradičné vodné fajky pochádzajú z Egypta, Sýrie, Libanonu, Turecka a ďalších krajín na Blízkom východe a pozdĺž Stredozemného mora.

Moderné vodné fajky sú vyrábané na montážnych linkách s modernými výrobnými technikami, zatiaľ čo väčšina tradičných vodných fajok je vyrobená ručne. Rozlíšenie modernej vodnej fajky z tradičnej vodnej fajky je celkom jednoduché. Rozlišujúcimi faktormi sú konštrukcia, styling a výkon.

Všeobecne sú moderné  populárne vodné fajky skonštruované s materiálom s nižšou hmotnosťou a bez viditeľných zváracích línií. Zvyčajne sa skladajú zo závitových komponentov, ktoré sú navzájom zoskrutkované, ktoré sa tiež dajú ľahko odskrutkovať, aby sa zmestili do nosičov. Niektoré moderné vodné fajky s vyšším koncom vykonávajú lepšiu prácu ako klasické vodné fajky, pretože miešajú chróm do finálnej vrstvy.

 

Výška

Výber správnej výšky vodnej fajky je z väčšej časti záležitosťou preferencie. Skúsení fajčiari smerujú smerom k vodným tokom medzi  71 až 81 cm. Tento rozsah zabezpečuje ľahkú manipuláciu. Avšak niekto, kto má v úmysle táborovať alebo veľa cestovať, môže uprednostniť menšiu vodnú fajku. Naopak, niekto, kto má v úmysle fajčiť na vonkajšej terase, môže chcieť skutočne vysokú vodnú fajku, ktorú možno umiestniť na podlahu vedľa vysokého stola.

Výška hrá určitú úlohu vo výkonnosti. Väčšia váza a stonka držia viac dymu a pri vdychovaní vytvárajú viac dymu. To neznamená, že malé vodné fajky nefajčia dobre. Existuje veľa malých vodných fajok, ktoré fajčia veľmi dobre.

 

Značka

Pravdou je, že mnohé zo značiek vodných fajok  vám môžu ponúknuť konzistenciu, pokiaľ ide o kvalitu. Tieto typy sú však aj na vyššom konci spektra, pokiaľ ide o cenu. Mali by sa rozhodnúť pre tieto? Odpoveď závisí od osobných preferencií. Ide o to, že ľudia majú tendenciu prechádzať niekoľkými rôznymi typmi pred tým, ako nájdu ten správny nástroj pre svoje potreby.

Novou metódou fajčenia sú kamienky do vodnej fajky, pri ktorých nedochádza k priamemu spaľovaniu.

Súvisiace príspevky