Kedysi sa rezané kytice nedávali: Dnes je donáška kvetov úplne bežná

apr24,2017 #kvety #kytice #sviatok

Tradícia darovania kvetov pôvodne nepatrila k tradičným zvykom Slovanov. Zvyk krášliť izby rezanými kvetmi priniesli na naše územie byzantskí kňazi. Podľa našich predkov sa odtrhnutý kvet bez korienkov snaží prežiť, čím vysáva životnú energiu z okolitého prostredia. Kvôli tomu ani bylinky nesušili v priestoroch, kde sa ľudia najviac zdržiavali.

Našťastie dnes už rezané kvety neznamenajú to, čo v minulosti. Namiesto vysávačov energie sa stali spestrením a skrášlením domovov a tiež príjemným darčekom. Či už len tak pre radosť alebo z dôvodu väčšej príležitosti. Kyticu rezaných kvetov totiž môžete darovať naozaj kedykoľvek a vždy obdarovaného poteší.

 

Donáška kvetov zachráni akýkoľvek sviatok

Deň sv. Valentína, Deň žien, narodeniny, meniny či oslava výročia si žiadajú kyticu. Červené ruže či zväzok obľúbených kvetín nenahradíte čokoládou či niečím iným. Žena obdarovaná kvetmi sa cíti byť milovaná a navyše šťastná. Navštíviť kvetinárstvo a celú večnosť vyberať tú správnu kyticu nie je vždy ideálnym riešením. Námahu si môžete ušetriť vďaka donáške kvetov. Kyticu si môžete vybrať podľa osoby, príležitosti či farby a čakať, ako sa milovaná osoba pri príchode kuriéra poteší.

 

Nielen ženy si zaslúžia kvety

Kytice určené pre pánov by mali určite vyzerať inak ako ti pre dámy. Mali by obsahovať kvety s výraznými a sýtymi farbami, vhodná je červená, žltá či oranžová. Jednoznačne sa vyhnite pastelovým farbám, ktoré sa skôr hodia pre zrelé ženy. Kvety pre mužov by mali byť robustnejšie, no zároveň by mali mať jednoduchý tvar. Nič nepokazíte slnečnicami, gerberami, sedmokráskami či modrými kosatcami. Nádych mužnosti majú aj kytice s orchideami a strelíciami. Určite zabudnite na jemné ľalie, kálie či malé ružičky, ako aj na sýtočervené ruže.

Foto: Bigstockphoto

Súvisiace príspevky