Banská Bystrica patrí medzi slovenské perly. Keď prichádzate autom od Zvolena po rovnej diaľnici bez jedinej zákruty, postavenej tiež ako núdzová pristávacia plocha pre letisko na Sliači, otvorí sa pred vami nádherná panoráma hôr.

Mesto Banská Bystrica je doslova obkolesené horami. Rozprestiera sa okolo rieky Hron a obklopujú ho Nízke Tatry, Kremnické Vrchy, Veľká Fatra a Slovenské rudohorie. Bystrica je často nazývaná aj mestom štyroch pohorí. Je to krásne mesto s cca 76 000 obyvateľmi, ale aj s ďalšími pridruženými obcami, ktoré sa postupne k mestu pripájali a odpájali. Ide o šieste najväčšie mesto Slovenska. Nájdite si lacné ubytovanie Banská Bystrica a príďte si užiť nádhernú atmosféru tohoto mesta.

Ubytovať sa v Banskej Bystrici znamená získať strategickú pozíciu pre dokonalé výlety

Je to skutočné geografické centrum Slovenskej republiky. Hory robia Banskú Bystricu ideálnym miestom pre letné aj zimné športy. Dá sa tu venovať bežeckému lyžovaniu, zjazdovému lyžovaniu, korčuľovaniu, v lete cyklistike aj turistike. Samotné mesto je perfektne pripravené pre milovníkov športu. Napríklad miestne plážové kúpalisko sa v zime premieňa na miesto pre bežecké lyžovanie. Keď je dostatočná zima a zamrzne miestne jazero, tak taktiež na korčuľovanie.

Mesto má nádherne zrekonštruované centrum a z Bystrice môžete vyrážať do blízkeho okolia na skvelé výlety. Za zmienku stojí Badínsky prales, Harmanecká jaskyňa, turistické a lyžiarke stredisko Donovaly, ale aj ďalšie miesta. Je ich skutočne toľko, že sa tu nudiť nedokážete. Nájdite si kvalitné ubytovanie Banská Bystrica a príďte si užiť aktívnu dovolenku či už priamo v meste, alebo jeho užšom i širšom okolí.

Kultúra v Banskej Bystrici

Banská Bystrica je mesto, kde to žije taktiež kultúrou. Ak niektorý umelec robí šnúru koncertov a predstavení po Slovensku, rozhodne sa staví aj v Banskej Bystrici. Za zmienku rozhodne stoja aktivity miestneho Bábkového divadla na Rázcestí. Mesto má tiež svoji operu. Skvelé sú pravidelné Potulky mestom zamerané na históriu a pamiatky Banskej Bystrice.

Súvisiace príspevky