Keď človek vyráža na dovolenku, očakáva od hotela určitý komfort. S tým sa neodmysliteľne spája aj to, na akých posteliach (respektíve matracoch) spí. Prečo je kvalitná posteľ taká dôležitá a ako pomáha nielen ženám?

Význam kvalitného spánku nielen pre ženy

Kvalitný spánok sa dokáže pozitívne prejaviť v mnohých oblastiach nášho života. Ak sa ľudia ráno prebúdzajú poriadne oddýchnutí, sú oveľa lepšie naladení na výzvy nasledujúceho dňa. Ľahšie sa púšťajú do jednotlivých úloh, dokážu byť viac sústredení a kreatívnejší.

Okrem toho sa kvalitný spánok podpisuje aj na našom fyzickom zdraví. Nebolí nás chrbát ani hlava, sme dobre naladení a máme tendenciu cítiť sa oveľa lepšie. Ženy určite ocenia, že po dobrom odpočinku sa zlepšuje aj kvalita pleti a vlasov.

Prečo je kvalitná posteľ taká dôležitá

Schválne sa teraz na chvíľu zastavte a zamyslite sa, na akej posteli spíte. Ide o kúsok nábytku, ktorý toho má už veľa za sebou? Alebo ste sa rozhodli investovať do svojho zdravia a zaobstarali ste si luxusnú posteľ z masívu, ktorá podporí váš kvalitný spánok?

Práve kvalita postele je nesmierne dôležitá. Ide o nábytok, do ktorého sa rozhodne oplatí investovať. Pokiaľ sa vám to zdá zbytočné, uvedomte si, že zdravie máme len jedno a ak sa o neho môžeme starať, nemali by sme túto príležitosť premárniť.

Nie všetko v našom živote sa dá ovplyvniť, ale spánok je jednou z vecí, pri ktorej to možné je. A preto to treba využiť.

Kvalitná posteľ je základom pre pohodový spánok.

Pre hotelových hostí je kvalitná posteľ na prvom mieste

Hostia sa ubytujú v hoteli spravidla na dovolenke alebo na služobnej ceste. V oboch prípadoch je pre nich dôležitý kvalitný spánok, a teda aj pohodlná posteľ. V najrôznejších recenziách ubytovania sa preto veľmi často objavuje práve spokojnosť, alebo naopak nespokojnosť s posteľou, prípadne s použitým matracom.

Pozitívne hodnotenia, samozrejme, majú vplyv na dobrú povesť hotela. Ak sa o nejakom hoteli rozkríkne, že sú jeho služby a vybavenie na prvotriednej úrovni, ľudia sa do neho budú s chuťou vracať.

Čo by mala spĺňať hotelová posteľ pre ženy

Ženy majú všeobecne iné nároky na spánok ako muži. Spravidla bývajú ľahšie, preto im môže viac vyhovovať mäkší matrace. Dĺžka postele pre nich väčšinou nie je rozhodujúca. Vzhľadom na svoju výšku si vystačia s klasickými rozmermi. Dôležitú úlohu hrá aj samotný matrac, ktorý by mal mať jednotlivé zóny rozmiestnené tak, aby zodpovedali ženskej postave.

Rozhodujúci je aj zvolený vankúš, kde je potrebné prihliadnuť na preferencie konkrétnej ženy. Niektoré dámy dávajú prednosť nižším vankúšom, iné sa naopak cítia lepšie na vyššom vankúši. Tie najlepšie hotely dokonca umožňujú vybrať si z niekoľkých stupňov tvrdosti matraca, posteľ teda čiastočne prispôsobia požiadavkám konkrétneho hosťa.

Aké dôsledky so sebou prináša spanie na zlom matraci

Spanie na zlom matraci sa negatívne prejaví v najrôznejších oblastiach nášho života. Nepríjemným dôsledkom môžu byť bolesti chrbta, krčnej chrbtice a hlavy. Vzhľadom k tomu môže dochádzať k nesústredenosti a vo všeobecnosti môžeme podávať horšie výkony.

U žien môže dochádzať k bolestiam bedrovej chrbtice a bedrových kĺbov. Pokiaľ telo nebude v spánku podopreté v správnej polohe, nedochádza k patričnému odľahčeniu svalstva. Zároveň sa môžu vyskytnúť problémy s krvným obehom, nervovým systémom, oblasťou panvy a mnoho ďalšieho.

Spánok je pre naše telo dôležitý.

Ako vybrať kvalitný hotel, v ktorom sa vám bude dobre spať

Ako sme už spomenuli, recenzie ubytovania toho o hoteli dokážu veľa napovedať. Predtým, než sa ubytujete, preto odporúčame prečítať si skúsenosti ostatných. Ak sa budú sťažovať na kvalitu spánku, hľadajte inde.

Ďalej sa snažte zistiť, aké konkrétne matrace a postele hotel používa. Pokiaľ má značku uvedenú na svojich webových stránkach, preskúmajte ju a zistite, ako sú s ňou ostatní ľudia spokojní.

Význam a vplyv referencií a recenzií hotelov

Referencie a recenzie sú dôležitým ukazovateľom pre všetkých poskytovateľov služieb. Vďaka nim sa môžu nielen hotelieri neustále zlepšovať. Jedno jediné negatívne hodnotenie pritom dokáže spôsobiť pokles záujmu o hotel a úbytok hostí.

Práve kvalita spánku sa v recenziách objavuje veľmi často. Pokiaľ je hosť so svojim spánkom nespokojný, dokáže veľmi podrobne popísať svoje rozčarovanie z nepohodlnej postele.

Boxspring postele Materasso pre hotely

Ak sa obzeráte po hotelových posteliach, kvalitné postele Materasso z masívu symbolizujú jednu z možností. Táto značka ponúka kontinentálne postele hneď v niekoľkých kolekciách, môžete si teda vybrať vybavenie s ohľadom na vaše požiadavky.

Kolekcia Economy Class je základná trieda produktov, ktorá je navrhnutá pre hotely nižšej cenovej kategórie. Produkty používajú základné materiály s optimálnou životnosťou, vďaka čomu je možné dosiahnuť priaznivú cenovú reláciu. Hotelových hostí ale určite nesklamú.

Kolekcia Standard Class sľubuje najlepší pomer medzi cenou a výkonom a jednotlivé postele sú určené najmä pre 3 hviezdičkové hotely. Produkty pracujú s dostatočne odolnými materiálmi, aby si zachovali dlhú životnosť a poskytovali potrebný komfort. Výška kvalitných hotelových matracov sa pohybuje od 16 do 21 cm.

Kolekcia Business Class svojim prevedením cieli na štandardy 4hviezdičkových hotelov. Tešiť sa môžete na ešte kvalitnejšie a precíznejšie prevedenie, ktoré je poznať aj v tých najmenších detailoch. Produkty používajú vysokokvalitné pružinové a penové hotelové matrace v kombinácii s príjemnou látkou.

Najvyššia trieda luxusných hotelových postelí je určená pre tých najnáročnejších klientov a spĺňa štandardy 5hviezdičkových hotelov. Matrace z tohto radu sú jedinečné svojim bodovým kopírovaním, elasticitou, pružnosťou a perfektnou vzdušnosťou. Luxus sa tu premieta do každého detailu.

Záverom

Ak ste v úlohe hoteliera, odporúčame na matracoch pre svojich hostí nešetriť. Práve toto vybavenie totiž ovplyvňuje ich spánok a celkový dojem z dovolenky. Ľahšie tak dosiahnete pozitívne recenzie a budete si môcť budovať skvelú reputáciu.

Súvisiace príspevky