Pokúšať sa dosiahnuť ideálne telo môže byť pre niektorých ľudí neuveriteľne frustrujúce. Mnoho žien a mužov majú problém. Cvičia správne pod dohľadom osobného trénera, stravujú sa zdravo, jedia veľa zeleniny a ovocia, vyhýbajú sa sladkostiam. Dokonca aj tí, ktorí majú jedálniček zhotovený odborníkom, nedokážu schudnúť na svoju vysnívanú váhu. Ložiská tuku na problémových partiách sa pre nich stali nočnou morou a nevedia, ako sa ich zbaviť. Môže sa stať, že sa vám podarí dostať na svoju vysnívanú hmotnosť, ale postava stále nepôsobí esteticky pekným dojmom, kvôli neúmerne rozloženým ložiskám tuku. Ak ste už skúšali všetko a ani hodiny driny v posilňovni a dodržiavanie striktného jedálnička neprinieslo ovocie, zostáva tu možnosť vložiť sa do rúk plastického chirurga, ktorý vám pomôže odstrániť tuk a dosiahnuť krajšie a lepšie tvarované telo.

 

Kto liposukciu podstupuje?

Faktom je, že niektorí ľudia majú tukové bunky, ktoré sa nezmršťujú, a to aj napriek diéte a cvičeniu. Ak máte niekoľko kilogramov navyše, ktoré jednoducho neviete zhodiť, liposukcia môže byť možnosťou ako sa ich zbaviť. Zlepší sa tak celkový tvar vášho tela. Najčastejšie liečené oblasti zahŕňajú boky, brucho, stehná a zadok. Pozor! Liposukcia neodstraňuje celulitídu, ale len tuk.

Dobrý kandidát na liposukciu by mal mať reálne očakávania o výsledkoch tohto postupu, ako aj tieto základné vlastnosti:

 • Priemerná alebo mierne nadpriemerná váha
 • Pevná, pružná pokožka
 • Celkovo dobré zdravie
 • Uložený tuk, ktorý nereagujú dobre na stravu ani na cvičenie

Pacienti so zlou kvalitou pokožky (napríklad s celulitídou) nie sú dobrými kandidátmi na liposukciu, pretože môžu vyvolať kožné nepravidelnosti z nedostatočnej alebo nadmernej korekcie lokalizovaných ložísk tuku. Vek zvyčajne nie je hlavnou úvahou pri diskusii o liposukcií. Avšak starší pacienti majú často menej elasticity na koži, a preto nemusia dosiahnuť rovnako efektívne výsledky z liposukcie, ktoré by mladší pacient s pevnejšou kožou dosiahnuť mohol.

 

Aké sú typy liposukcie?

Aj keď základy liposukcie zostávajú rovnaké, existuje niekoľko rôznych techník, ktoré môžu byť použité počas liposukcie. Tu sú dve najčastejšie používané.

 

Tumencečná liposukcia

Zaraďuje sa k jednoduchým a rýchlym zákrokom. Chirurg injektuje Inkriminované oblasti najprv tumerscenčným roztokom. Toto riešenie nielen pomáha chirurgovi ľahšie odstrániť tuk, ale pomáha znižovať stratu krvi a poskytuje úľavu od bolesti počas operácie a aj po nej.

 Ultrazvuková liposukcia Vaser lipo

Ani vám sa nepáči predstava, že si musíte ľahnúť pod skalpel a chceli by ste vyskúšať šetrnejšiu metódu? Možno vás zaujme práve Vaser lipo, ktorý sa zaraďuje medzi najšetrnejšie invazívne metódy liposukcie. Ultrazvuková energia sa používa na skvapalňovanie tuku, ktorý sa následne z problémovej partie odstráni. Medzi základné prednosti tejto metódy patrí minimálna bolesť a len ojedinelý vznik modrín. Ak vás tento zákrok zaujal, absolvovať môžete VASER lipo v aveclinic Bratislava.

 

Výhody ultrazvukovej liposukcie

 • Schopnosť odstrániť väčšie množstvo tuku
 • Minimálny výskyt modrín
 • Vypnutá pokožka na odsávanom mieste

 

Komplikácie

Ako pri každom zákroku, aj pri liposukcií je možný výskyt komplikácii. Medzi najčastejšie patrí:

 • vznik modrín
 • opuchy
 • znížená alebo zvýšená citlivosť v ošetrenej oblasti
 • možný vznik keloidnej jazvy

 

Čo si treba pred zákrokom uvedomiť?

Liposukcia nie je odpoveďou na všeobecnú nadváhu. Športová výživa a dostatok pohybu je jediným riešení. Liposukcia slúži na odstránenie tuku z problémových partií, ako je brucho alebo stehná. Ak sa neplánujete vzdať svojich obľúbených hamburgerov a čokolády a očakávate, že po liposukcií budete štíhli ako prútik, ste na omyle.

Zákrok Vaser lipo a mnoho ďalších procedúr ponúka klinika aveclinic, ktorá poskytuje profesionálne služby na najvyššej úrovni.

 

 

Súvisiace príspevky