Vyberáte matrac pre celú rodinu a radi by ste všetky zaobstarali na jednom mieste? Stavte na rodinné matrace Slumberland, ktoré myslia na deti, dospelých i prarodičov so zdravotnými problémami. Sú vyrábané z moderných materiálov a prechádzajú náročnými záťažovými testami, čo zaručuje ich kvalitu a skvelé ortopedické vlastnosti.

 

Čo človek to iné nároky na spánok

Počas spánku by mala chrbtica ležať v prirodzenej polohe. Tá je u každého človeka odlišná. Z toho dôvodu potrebuje inú oporu, tuhosť, pružnosť a tvarovanie matraca, na ktorom v noci ležia.

Pri návrhoch a výrobe matracov je preto potrebné myslieť na všetky. Predškoláci svojou nízkou váhou a rýchlym rastom plnohodnotne nevyužijú anatomické zónovanie, vysoký obézny muž potrebuje tuhší matrac s vysokou nosnosťou, drobná žena si zamiluje komfort lenivej peny, senior ocení predchádzanie preležanín.

Odlišným vlastnostiam matracov značne prispieva rôznorodosť materiálov. Aké sa používajú pri výrobe rodinných matracov Slumberland, poťažmo aké matrace nájdete v ich sortimente?

  • matrace z lenivej peny
  • matrace zo studenej peny
  • zdravotné matrace
  • pružinové matrace
  • latexové matrace
  • detské matrace

 

Rôzne kombinácie materiálov, rôzne vlastnosti

Lenivej pene sa často hovorí pamäťová pena. Vplyvom tepla sa tvarovo aj tuhosťou prispôsobuje telesným krivkám a máte z nej pocit, že vás skoro objíma. Do pôvodnej polohy sa vracia veľmi pomaly, vďaka čomu necítite žiadny protitlak.

  • Pri výbere matraca z lenivej peny si skontrolujte, aká vysoká vrstva je vlastne použitá. Ak chcete ale plnohodnotne využívať všetky vlastnosti, ktoré lenivá pena ponúka, platí, že čím viac lenivej peny, tým lepšie.

Ak ste nerozhodní, stavte na matrac zo studenej peny. Vďaka možnostiam kombinácie rôznych tuhostí dokonale sadnú každému typu postavy. Navyše sú obľúbené pre svoju vysokú elasticitu, pevnosť, priedušnosť a dlhú životnosť.

Zdravotné matrace sú vyrábané z rôznych materiálov, pien, latexu aj pružín. Kombinujú sa s ohľadom na potrebné ortopedické vlastnosti, stabilnú oporu chrbtice a svalstva, maximálnu podporu zdravého spánku a predchádzanie tvorby preležanín (dekubitov).

Pružinové matrace sú dnes už známejšie pod pojmom taštičkové. Každá pružina je totiž v matraci balená samostatne v “taštičke”, čo umožňuje, že na tlak reagujú zvlášť a nepruží celý matrac. Tieto matrace sú preslávené svojou vysokou priedušnosťou a ortopedickými vlastnosťami. Neuložte ich ale na polohovateľný rošt, ktorý by mohol pružiny nenávratne poškodiť.

Ideálnou voľbou pre alergikov sú latexové matrace. Nestretnete sa u nich s roztočmi, baktériami ani plesňami. Musíte ich ale uložiť na latkový rošt, ktorý im umožní dýchať. Inak sú obľúbené pre svoju pružnosť, mäkkosť, tvarovú stálosť a dlhú životnosť.

Deti pre svoj zdravý psychický aj fyzický vývoj potrebujú dostatok kvalitného spánku. A ten im umožní kvalitný detský matrac. Už do detskej postieľky kúpte dostatočne tuhý detský matrac ideálne bez profilácie, ktorý nikde netlačí. Zónové tvarovanie detí využijú až tak po desiatych narodeninách, lenivú penu skúste vynechať až tak do dvanástich rokov.

Súvisiace príspevky