Leto je v plnom prúde a my hľadáme spôsoby ako sa trochu schladiť. Iste každého z nás napadne plávanie v bazéne či mori a popíjanie osviežujúceho nápoja. Lahodné, letné a osviežujúce koktaily sú plné letného ovocia, ako je mango, broskyňa, melón, ananás a pridáva sa k nim alkoholický základ ako je víno, whisky a biely rum alebo aperol, ktorý je obľúbený pre jeho ovocnú ľahko horkú chuť.

 

Melónové mojito

Mojito je známe a obľúbené vďaka svojmu kúzlu mäty a rumu. Čo sa ale stane, keď do mixéra pridáte šťavnatý, sladký melón?  Môžete byť myšlienkami automatický presmerovaný na tropický ostrov na pláži. Budete si predstavovať, že usrkávate toto melónové mojito zatiaľ čo sa pozeráte do hlbokého jasne modrého mora. Táto snímka je neuveriteľne lákavá a túto pochúťku si dokážete spraviť aj sami doma.

Šťavnatý melón je ideálny, aby ste zostali hydratovaný v horúcich letných dňoch. Toto melónové mojito je neuveriteľne ľahko vyrobiteľné a vyžaduje si iba pár prísad. Teraz sa nesnažíme povedať, že koktailový nápoj vám prinesie úžasné prínosy pre zdravie, ale melón obsahuje vysoký obsah vody a okrem iných výhod je tiež nabitý vitamínmi A, B6 a C, antioxidantmi a aminokyselinami, Tento nápoj je tak osviežujúci a rozhodne vám pomôže lepšie stráviť letné horúčavy.

 

Recept

ZLOŽENIE

1/2 stredne veľkého melóna, odstránime semená a nakrájané na kúsky

1/3 šálky čerstvej lisovanej limetovej šťavy

3/4 šálky bieleho rumu

20-30 čerstvých listov mäty

INŠTRUKCIE

Pridajte kúsky vodného melónu do kuchynského robota alebo vysokorýchlostného miešača, až kým nebude hladký. Necháme miešať 30 sekúnd až 1 minúta v kuchynskom procesore alebo v mixéri.

Šťavu vylejeme do veľkého džbánu a pridáme šťavu z limetky, primiešame listy mäty a všetko spolu premiešame. Pridáme biely rum. Rýchlo premiešame na asi 15-30 sekúnd.

Podľa chuti pridáme primerané množstvo jednoduchého sirupu na základe sladkosti melónu, ktorý ste použili a znova premiešajme.

Nalejme do pohára naplneného ľadom a vychutnávame si úžasnú chuť tohto nápoja!

Súvisiace príspevky