Cestovná postieľka by nemala chýbať v žiadnej rodičovskej výbave. Aj tí z nás, ktorí takmer nikam necestujú, ocenia jej kvality. Ako si ale vybrať zo širokej ponuky cestovných postieľok?

Univerzálnosť cestovnej postieľky nemožno poprieť

Klasické drevené postieľky majú svoje nezastupiteľné miesto v každej detskej izbe alebo rodičovskej spálni. Poskytujú pohodlný spánok a dnes už mnohé vyzerajú tak skvelo, že tvoria dominantu izby. Čo ale v prípade, že cestujete s dieťatkom na dlhší čas mimo domu a väčšinu dňa ešte prespí? Určite chcete, aby sa vyspalo tak dobre ako doma. Základom je postieľka a kvalitný matrac v nej, aby sa cítilo bezpečne a jeho telíčko získalo potrebnú oporu. Cestovné postieľky však nevyužijete len počas víkendov u starých rodičov, ale niektoré pokojne aj na dvore. V priestrannejších príbytkoch skvelo nahradia i ohrádku na hranie, získate tak postieľku a menšiu ohrádku v jednom.

Kritériá pri výbere cestovných postieľok

Jedna vec je cena cestovnej postieľky, a ďalšie dve sú jej dizajn a použiteľnosť. Aktívnych rodičov zaujmú postieľky, ktoré sa jednak dajú využiť ako bežné detské postieľky v domácnosti, a jednak aj pri cestovaní, pretože sa jednoducho skladajú a všade sa zmestia. Tento druh postieľok sa dá ale využiť aj ako spomínaná ohrádka na hranie alebo dokonca ako kolíska. Steny všetkých cestovných postieľok sú zhotovené z priedušnej sieťoviny, ktorá umožňuje kontakt rodiča s dieťaťom, a zároveň je dostatočne pružná v prípade, že sa drobček zvalí do bokov postieľky. Pri výbere postieľky hľaďte na jej hmotnosť, odolnosť materiálov, či je postieľka dostupná aj so skladacím matracom a praktickým vakom umožňujúcim dobré skladovanie i prenášanie cestovnej postieľky. Takisto je vhodné, ak má postieľka po bokoch otvor uzatvorený zipsom, vďaka ktorému môže neskôr dieťatko samo vstupovať do postieľky. Nožičky v spodnej časti postieľky zasa vhodne izolujú postieľku od chladu zeme.

Cestovné postieľky so sieťkou proti hmyzu

Súčasťou väčšiny cestovných postieľok je už aj ochranná sieťka proti hmyzu, vďaka ktorej môžete dieťatko bez obáv uložiť na spánok i vonku na dvore alebo dokonca na terase či balkóne. Ak si prajete cestovnú postieľku využívať denne miesto klasickej drevenej, potom vás zaujmú varianty s praktickým úložným priestorom v spodnej časti, do ktorého môžete ukladať plienky či kozmetiku pre bábätko. Miestnosť bude zrazu pôsobiť oveľa upratanejším dojmom, keď ukryjete všetko, čo nemusí byť na očiach. J

Súvisiace príspevky