Hoci už je školská sezóna v plnom prúde, stále sa raz za čas objaví niečo, čo vášmu školákovi chýba. Nároky na školské potreby sa z roka na rok zvyšujú a zoznam vecí, na ktoré treba myslieť sa počas školského roka rozrastá.

Ak ešte nemáte kompletnú školskú výbavu a niečo vám v nej stále chýba, pozrite sa, na čo všetko treba myslieť.

Spravte si zoznam

Sme si istí, že pred začiatkom školského roka ste mali do detailov vypracovaný zoznam školských potrieb, ktoré bude školák potrebovať, no predsa ste na niečo pozabudli. Medzi najčastejšie zabúdané potreby v školskej výbave patria:

  • zástera na výtvarnú výchovu,
  • maliarska paleta,
  • tuš,
  • nožnice s oblým hrotom,
  • anilínové farby,
  • plastelína,
  • stierateľné fixy.

Dnes už väčšina škôl poskytuje priamo na stránke školy presné zoznamy potrieb podľa jednotlivých ročníkov, kde si aj počas roka môžete skontrolovať, či máte všetko potrebné.

Dajte na názor školáka

Na výber školskej tašky určite nezabudnete, keďže tvorí najväčšiu položku a väčšinou ju nakupujeme ako prvú. Ak sa chcete vyhnúť tomu, že vaše dieťa príde po dvoch mesiacoch s plačom, že spolužiak má krajšiu školskú tašku a tá jeho sa mu už nepáči, vezmite do úvahy aj jeho názor.

Pri výbere myslite na to, že deti by mali vybrať farbu a motív a vy vyberte správnu ergonómiu a tvar.

Ak máte doma tínedžerku či stredoškoláčku, netlačte na pílu a nechajte ju slobodne si vybrať z veľkej ponuky dámskych ruksakov. Je jasné, že hlavným kritériom bude najnovšia móda, skúste však jemne naznačiť dôležitosť vystuženej chrbtice.

Myslite aj na doplnky

Veľmi dôležitým doplnkom je peňaženka. Slúži nielen na vreckové, ale aj na preukážky či úschovu kľúčov. Peňaženky vyberajte najmä podľa funkčnosti a veku dieťaťa. Najmenší ich nosia zavesené na krku s praktickou šnúrkou, väčším školákom kúpte klasickú peňaženku, vďaka ktorej sa naučia narábať s financiami.

Nezabudnite na reflexné prvky, ktoré zaručia školákovi bezpečný návrat domov. V ponuke sú rôzne odrazky, prívesky či nálepky, ktoré môžete umiestniť na tašku alebo priamo na oblečenie.

Súvisiace príspevky