Najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Slovákov

jún12,2017 #dovolenka #letenky

Je najvyšší čas vybrať si to najlepšie miesto na dovolenku. Čaká nás oddych, slnko a voda, voda, voda… Takto si aspoň väčšina Slovákov predstavuje letnú dovolenku. Ďaleko od pracovných povinností, každodenných starostí aj  ruchu rodného mesta. Dovolenka pri mori sľubuje krásu nových krajín, morský vzduch, ktorý nás objíme ako starý dobrý známy a teplé večery plné pohody, prechádzok či zábavy.

Ale nemusí to byť len more, aby sme sa vrátili domov oddýchnutí a plní energie znovu sa vrhnúť do každodenného života. Pozreli sme sa na to, kam najradšej posledné roky chodia na dovolenky Slováci  a snáď vám pomôžeme pri výbere, ak ešte neviete,  kam tento rok zamierite vy.

 

More je naj …

Samozrejme, kto z nás z horských oblastí stredného či severného Slovenska, alebo zo širokých južných nížin, nesníva o horúcom plážovom piesku, morských vlnách, ktoré s lahodným šumením narážajú na breh, či výlete loďou k tajomným morským ostrovom? Je to exotická predstava, ktorá nás neprestane každý rok lákať a určite plným právom.

Aj keď je z pochopiteľných príčin v poslednej dobe vo výbere dovoleniek na ústupe Egypt a Tunisko, je obrovské množstvo iných možností. Medzi slovenskými dovolenkármi sa stále väčšej obľube teší Grécko a Bulharsko. Či už využijete kompletné služby cestovnej kancelárie alebo si zakúpite letenky a dovolenku si zorganizujete sami, z týchto dvoch krajín nebudete odchádzať sklamaní.

Rodisko Homéra ponúka nekonečné možnosti vo výbere krásnych destinácií, či už širokou ponukou rezortov zo svojich dvoch polostrovov, úchvatných ostrovov alebo skutočnosti, že si môžete vybrať, v ktorom z jeho troch morí sa budete kúpať. A aj keď Bulharsko má k dispozícii  more len jedno, každý ocení jeho krásnu prírodu, menšiu jazykovú bariéru, dostupné ceny a prežiarené pieskové pláže v kontraste s nádherou zelených kopcov.

 

… ale sú aj iné možnosti.

Veľa Slovákov, ktorí nie sú až tak veľkými milovníkmi mora alebo hľadajú aj iné zážitky, využíva dovolenkový čas na prvotriedny relax v kúpeľoch.  A nemusia cestovať ďaleko. Maďarsko a Rakúsko sú krajinami s veľkými zásobami termálnej liečivej vody a ich kúpele sú skutočne vychýrené. Masážne a perličkové kúpele, vírivky, wellnes centrá, sauny a bazény doplnené o vysoko kvalitné služby v zajatí nádhernej prírody ponúkajú dokonalý odpočinok, ktorý je možné doplniť aj o ďalšie aktivity ako je spoznávanie okolia, golf, či vyhliadkové lety.

Súvisiace príspevky