Či už ste so svojím partnerom šesť mesiacov alebo šesť rokov (alebo viac!), vo vzťahu je dôležitá romantika. Prvé dni nového vzťahu sú vzrušujúce. Robíte jedno milé romantické gesto za druhým, máte pocit, že prasknete od nadšenia a nemôžete uveriť, že ste našli niekoho, vďaka komu sa cítite tak výnimočne a nažive ako nikdy predtým.

Lenže od začiatku vzťahu stačí niekedy len šesť mesiacov alebo jeden rok a situácia vyzerá celkom odlišne. Romantika vo vzťahu vyprchá, vás opäť pohlcujú každodenné starosti a vzťah už nie je tým, čím býval. Lenže nezabúdajte, že o vzťah sa treba starať. Je ako rastlina, ktorú treba polievať a hnojiť. A hnojivom vzťahu je práve romantika.

Prečo je romantika aj v dlhoročných vzťahoch či v manželstve dôležitá?

Je to životne dôležité palivo, ktoré udržuje vzťah nažive.
Udržuje vzťah vzrušujúci a zmysluplný.
Vďaka romantickým gestám vášho partnera sa budete cítiť želaní, milovaní.
Pripomína vám, že váš partner si vás nielen vybral, ale aj oceňuje vašu prítomnosť v jeho  živote.

Po niekoľkých rokoch manželského života nie je neobvyklé, že romantika a vzrušenie sa zo vzťahu vytrácajú. Avšak keď sa pokúsite priniesť do vzťahu opäť sviežosť a romantiku, určite neoľutujete.

Začnite randiť

Po dlhom týždni strávenom na vašom pracovisku sa  zdá byť myšlienka oblečenia sa a opustenia domova (a detí) azda až desivá. Ale ak spravíte toto počiatočné úsilie, váš vzťah sa vám určite odvďačí. Veď určite aspoň raz za mesiac si nájdete jeden večer pre seba, kedy sa budete môcť venovať len jeden druhému. Ak to urobíte, budete sa cítiť mladí, živí a žiadaní. Večer s manželkou v romantickom prostredí vám môže veľmi prospieť vo vašom vzťahu a pomôže vám pochopiť význam romantiky vo vzťahu.

Randenie vám poskytuje priestor, aby ste sa mohli sústrediť  na jeden z najdôležitejších aspektov vášho života – vás dvoch. Aj keď strávenie večera v príjemnej reštaurácii má niečo do seba, ak máte deti alebo neradi chodíte von, môžete si spraviť romantiku aj doma. Pripravte chutnú večeru, pozrite si dobrý film alebo napustite vaňu a otvorte chutné perlové šampanské, ktoré vám navodí tú správnu atmosféru.

Prekvapujte sa darčekmi a pozornosťou

Áno, nie každý má peniaze na darčeky. Ale v tomto prípade o takýchto daroch ani nehovoríme. Dary nemusia byť honosné alebo drahé. Stačí milá správa, v ktorej dáte svojej polovičke najavo, ako vám chýba a ako ju veľmi milujete. Svojho muža môžete obdarovať aj tým, že mu pošlete do práce jeho obľúbenú pizzu alebo ho necháte v pokoji sa pozerať na jeho obľúbený hokejový zápas. Každú ženu zas potešia kvety. Jedinečný kvetinový box, ktorý jej dá najavo, aká je pre vás výnimočná, je tou správnou voľbou azda pre každého muža. A nezabúdajte na tie najkrajšie dary vo vzťahu, ktorými sú zamilovaný pohľad, pekný úsmev, dlhé objatia a samozrejme bozk.

Význam romantiky vo vzťahu nie je možné dostatočne zdôrazniť. Romantika je plameň, ktorý udržuje spojenie a vášeň páru nažive.Páry, ktoré sa usilujú udržať romantiku nažive, sú odmenené šťastnými a napĺňajúcimi vzťahmi.

Súvisiace príspevky