Nosiť rovnaké tričko alebo mikinu ako polovica mesta baví málokoho. Aj v móde chceme byť originálni, jedineční a mať na sebe niečo, čo každý nemá. Odlíšiť sa môžete potlačou.

Odlíšte sa

Kúpili ste svojej ratolesti tričko s obrázkom, ale radosť vás prešla hneď na druhý deň ráno v šatni škôlky? Práve u detí býva problém, že rovnaký motív na tričku mávajú skoro všetci, čo je pochopiteľné. V jednom meste väčšinou rodičia nakupujú na rovnakých miestach a deti obdivujú rovnakých filmových hrdinov. Mať jedinečné oblečenie a odlišovať sa tak od ostatných môžete pomocou vlastnej potlače. Písmená, mená, čísla a ďalšie motívy vyreže z transferovej fólie rezací ploter a potom už stačí len na vybraný textil pod lisom potlač aplikovať. Ploter samozrejme využijete aj pre firmu, kde môžete označiť textil svojim zamestnancom alebo naopak rozšíriť ponuku pre klientov. Motívy a nápisy môžete vymýšľať pre seba i svoje okolie a napríklad aj svojimi nápadmi prispieť do rodinného rozpočtu.
Využiť môžete tiež ploter, ktorý má vstavané Disney vzory a byť tak pre deti kúzelníkom, ktorý na želanie vyrába mikiny, tričká a nohavice s obľúbenými postavičkami. A navyše také, ktoré nikto iný nemá.

Podľa strihu

Okrem tlače môžete svoj šatník aj ten detský odlíšiť vlastnými modelmi, ktoré si sami ušijete. Ručná práca sa dnes opäť veľmi cení a tak sa nebojte pustiť do originálnych vecí a vyhrať sa s detailmi. Stačí trochu šikovnosti, dobrý strih a kvalitní šijací stroj a môžete nosiť oblečenie, ktoré zaručene nikto iný mať nebude. Ak nie ste v šití úplne zbehlí, nie je dôvod zúfať, všetko sa dá naučiť. Začnite niečím jednoduchým, ako je nákrčník alebo krátka sukňa a postupne sa zlepšujte. Ako pokročilejšie už potom môžete využiť pre šitie i opravy overlock, ktorý v jednom kroku látku zošije, začistí a odstrihne. Lepšie si potom poradíte s pružnými materiálmi a ich spracovaním.

Výhodou vlastnoručne ušitého a ozdobeného oblečenie je okrem jedinečného vzhľadu aj to, že si miery upravíme presne podľa svojich predstáv a máme istotu, že nás nikde nič nebude škrtiť alebo obmedzovať v pohybe.

Súvisiace príspevky