Kuchyňa je kráľovstvom tých, ktorí radi varia a experimentujú s chuťami, vôňami či zaujímavým dizajnom jedál. Keďže pokrm má nielen výborne chutiť, ale aj skvelo vyzerať, v každej kuchyni sa zíde všestranný, kompaktný a výkonný pomocník, ktorý šetrí čas i energie.

Hádate správne. Je to tyčový mixér. Poradí si so sekaním, mixovaním, mletím, šľahaním i drvením ľadu. Existuje veľa dôvodov, prečo by nemal ponorný mixér chýbať ani vo vašej domácnosti. Azda najpodstatnejšia v tomto smere je úspora času a energie, podobne, ako pri používaní ďalších pomocníkov v kuchyni, medzi ktorých patrí aj parný generátor.

7 dôvodov, prečo musíte mať ponorný mixér vo svojej kuchyni

Fakt, že ponorný mixér šetrí čas a energiu, ktoré môžete potom venovať zmysluplnejším a zábavnejším veciam, je nepopierateľný. Platí to najmä vtedy, keď varenie nie je vašou vášňou. Prečítajte si, prečo je tyčový mixér výbornou investíciou pre každého.

Poradí si s prípravou pestrej palety jedál

Jedným z top dôvodov, prečo mať v kuchyni ponorný mixér, je jeho všestrannosť. Už ani zďaleka neplatí, že tento pomocník je určený len na mixovanie či šľahanie. Vďaka pestrej palete nadstavcov dokáže neporovnateľne viac. Krájanie na kocky či pásiky, sekanie, mletie korenín, kávy či mäsa, mixovanie, drvenie ľadu či miesenie sú samozrejmosťou.

Ponorný mixér vám pomôže s prípravou surovín snáď do všetkých jedál, ako sú polievky, hlavné jedlá, šaláty, smoothie či sladké dezerty. Nenechajte sa prehovárať a urobte niečo pre to, aby vám v kuchyni bolo naozaj dobre.

Má kompaktné rozmery

Ak si porovnáte tyčový mixér so stolovými mixérmi alebo kuchynským robotom z hľadiska veľkosti, zaberie oveľa menej miesta. Kompaktnosť tohto všestranného pomocníka do kuchyne zaisťuje, že sa zmestí do menšej skrinky alebo zásuvky. Cestujete často na chatu či chalupu? V tom prípade si ponorný mixér zbaľte so sebou. Veľkosť batožiny to zásadne neovplyvní.

Na výber je viacero variantov

Nie každý z nás vykonáva v kuchyni rovnaké činnosti, a preto je ponorný mixér Braun MultiQuick dostupný v širokej škále modelov, ktoré sa líšia silou motorov, možnosťami ovládania a, samozrejme, kombináciou príslušenstva. To znamená, že si môžete vybrať variant, ktorý bude pre vás najviac užitočný.

Disponuje intuitívnym ovládaním

Ponorný mixér sa ovláda intuitívne pomocou jedného tlačidla. Ak potrebujete získať naozaj jemnú konzistenciu, alebo nakrájať veľmi tvrdé suroviny, zatlačíte viac. V opačnom prípade stačí jemný dotyk. Vyhnete sa tak študovaniu zložitých návodov na použitie a nastavovaniu programov. To tiež šetrí čas, ktorý je vzácny.

Ľahko a jednoducho sa udržiava

Technológia SplashControl zaisťuje, že pri príprave pokrmov potraviny nešpliechajú do okolia. To znamená, že nezašpliechate mixér, nádobu a ani obkladačky. Nadstavce i nádoby stačí odňať, umyť pod tečúcou vodou alebo dať do umývačky riadu.

Ponúka veľa muziky za málo peňazí

Tyčový mixér s príslušenstvom je v porovnaní so stolovými mixérmi a kuchynskými robotmi cenovo dostupný. Môžu si ho dovoliť aj tí, ktorí nemajú peňazí nazvyš. Využijú jeho pokročilé funkcie a všestrannosť naplno. Výhodou je aj to, že k dispozícii je viacero variantov v rôznych cenách, čo umožňuje prispôsobiť výber nielen činnostiam v kuchyni, ale aj rozpočtu.

Pomáha pri zostavovaní zdravého a chutného jedálnička

V modernom svete trpí skoro každý druhý človek nadváhou alebo obezitou, ktoré sa spájajú s množstvom ďalších chronických ochorení. Napriek kilám navyše sú mnohí ešte aj podvýživení, a to v dôsledku konzumácie nevyváženej stravy. Ako to zmeniť? Pomôcť v tomto smere môže aj tyčový mixér.

Teplé krémové polievky, studené ovocné polievky, zeleninové šaláty, čerstvé smoothies či zdravé sladkosti budete mať vďaka tyčovému mixéru hotové za krátky čas. Pomôžu vám zvýšiť spotrebu ovocia i zeleniny, ale aj orechov, semien, celých zŕn či strukovín, ktoré by mali tvoriť základ zdravého jedálnička.

Súvisiace príspevky