Čo myslíte, ktorý domáci spotrebič je najporuchovejší? Dovolíme si hádať, že väčšine z vás napadla práčka. Povesť problémových spotrebičov si práčky vyslúžili pred pár desaťročiami, keď sa z automatických práčok ešte len stávala bežná súčasť domácností.

Moderné práčky sa kazia oveľa menej

Uznávame, že v minulosti mali mnohé práčky problémy so spoľahlivosťou, ale v súčasnosti majú práčky povesť poruchových spotrebičov už celkom neprávom. Samozrejme, to vám nedáva záruku, že sa vám moderná práčka nemôže pokaziť.

Predsa len, práčky môžeme kľudne označiť za jedny z najviac namáhaných domácich spotrebičov. A obzvlášť to platí v rodinách s malými deťmi, v ktorých sa perie takmer denne a práčka tak dostáva naozaj zabrať.

Potrebné je tiež dodať, že veľa závisí aj od toho, v akej cenovej kategórii si práčku kúpite. Ponuka na trhu je z tohto hľadiska naozaj široká. Kúpiť si môžete práčku s cenovkou len niečo málo cez 200 € a tiež práčku za 3 000 €. A cenový rozdiel sa pochopiteľne prejaví aj na kvalite.

Mať práčku overenej značky môže byť výhodné aj v prípade potreby servisu

Nebojte sa, nebudeme vám tvrdiť, že len tie najdrahšie práčky stoja za kúpu. Často sa však stačí „posunúť“ s cenou o trochu vyššie v porovnaní s najlacnejšími modelmi a získate výrazne spoľahlivejšiu práčku.

Nehovoriac o tom, že pri overených výrobcoch máte aj lepšie možnosti, čo sa týka prípadného servisu. Nielenže skôr nájdete niekoho, kto vám bude schopný takúto práčku opraviť, oveľa lepšia bude tiež dostupnosť náhradných dielov pre práčku.

Mimochodom, aj keď je na trhu obrovské množstvo rôznych práčok, hľadanie náhradných dielov je často jednoduchšie, ako to na prvý pohľad vyzerá. Množstvo dielov je totiž kompatibilných nielen medzi modelmi jedného výrobcu, ale aj naprieč rôznymi značkami. Ak sa vám teda práčka predsa len pokazí, rozhodne stojí za to pokúsiť sa ju najskôr opätovne sfunkčniť.

Zdroj obrázka:

Autor: Damian Lugowski / Shutterstock.com

Súvisiace príspevky