V súčasnosti pribúda veľa ľudí, ktorý si ako svoj dopravný prostriedok vyberú motorku. Nezáleží, kde jazdíte a akú motorku máte, vždy potrebujete poriadne oblečenie, aby vám na motorke nebola zima a aby vás ochránilo pri prípadnom páde. Na výber je množstva oblečenia a preto je ťažké vybrať to najlepšie. Aké oblečenie na motorku je najlepšie?

Na motorke sa jazdí rýchlo a nemáte na nej možnosť zakúriť si ako v aute. Auto má v tomto veľkú výhodu, pretože sa nemusíte obliekať na rôzne typy počasia. Ak jazdíte na motorke, mali by ste sa obliekať primerane každému počasiu, aby ste to neskôr zbytočne neľutovali. Čo si teda obliecť na motorku?

Čo si obliecť na motorku?

Na motorku potrebujete oblečenie, ktoré vás dokáže ochrániť pred poveternostnými podmienkami a chladom, ktorý pocítite v každom ročnom období. Rovnako vás potrebuje chrániť pri páde z motorky. S tvrdými výplňami by vás nemal asfalt veľmi zodrať. Určite ste niekedy spadli z bicykla a poriadne si rozbili kolená a lakte. Na motorke je to rovnaké, lenže idete omnoho rýchlejšie, čiže pád bez poriadneho oblečenia môže veľmi bolieť. Na motorku sa najčastejšie používajú bundy. Motorkárske bundy vás ochránia pred chladom aj pádom. Veľmi dobré bundy sú napríklad kvalitné bundy Furygan a iné ďalšie. Bunda ponúka dokonalý komfort a ochranu, ktorú na motorke potrebujete. Nesmieme však zabúdať na obuv. Na motorke je obuv tiež veľmi dôležitá. Čižmy na motorku poskytujú dokonalé pohodlie chodidiel v každom počasí a tiež dokážu vaše nohy v prípade nehody ochrániť.

Prečo si kupovať motorkárske oblečenie?

Možno ste niekedy videli ľudí na motorke v bežnom oblečení. Na motorke je bežné oblečenie nepraktické. Určite vám bude v obyčajnom oblečení zima, jedine ak máte na sebe niekoľko vrstiev. Taktiež vás neochráni pri páde. Je preto dobré radšej si kúpiť oblečenie na motorku.

Neváhajte a oblečte sa na motorku aj vy!  

Súvisiace príspevky