Zariaďujete obývačku a premýšľate, ako z nej urobiť miestnosť, ktorá vám poskytne nielen pocit domova a pohody, ale bude pôsobiť aj elegantne? Vytvorte si originálny domov, ktorý bude vďaka štýlovej atmosfére žiariť.

 

Farby, ktoré miestnosť rozjasnia

Do obývačky môžete voliť prakticky akékoľvek farby. Nemusí ísť len o jemné farby, aké sa hodia najmä do spálne. Práve naopak. Pokojne popusťte uzdu svojej kreativite. Nebojte sa extravagancie. Vymaľujte jednu zo stien výraznou červenou, ktorá vezme návštevníkom dych a bude vás napĺňať energiou, alebo zvoľte olivovú zelenú – tá v interiéri navodí pocit harmónie.

Ak skutočne chcete iných okúzliť, siahnite po tapetách, ktoré znova prichádzajú do módy. Tie dodajú vášmu domovu ten správny nádych. Tapety sú dobré aj z praktického hľadiska, pretože vytvárajú tepelnú aj zvukovú izoláciu. Vyberať si môžete z nespočetného množstva vzorov, podľa svojej chuti – prírodných, kvetovaných, klasických či geometrických tapiet.

 

Začnite od podlahy

Klasické drevené podlahy už dávno nie sú to jediné, čo sa vám ponúka. Do domácnosti si nachádzajú cestu aj vinylové podlahy, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube.

Vinylové podlahy sú viacvrstvové a ich jadro je vyrobené z PVC. Výbornou správou je, že na výber máte hneď niekoľko dekorov a dizajnov, ktoré poľahky dopasujete k akémukoľvek nábytku. Podlahy prichádzajú aj s mnohými ďalšími výhodami –  sú teplé a príjemné na dotyk a ani s ich údržbou si nemusíte lámať hlavu, pretože je skutočne jednoduchá. Pokiaľ sa rozhodnete presťahovať, môžete podlahu vziať so sebou a využiť ju v novom byte.

 

Čo vám chýba?

Obývačka určite zažiari, ak do nej dopasujete vhodný kusový koberec do obývačky. Môžete ho umiestniť priamo pod stolík. Nezabudnite ho farebne zladiť s tapetou, alebo s tou zo stien, ktorá sa od ostatných líši svojou výraznou farbou.

Súvisiace príspevky