Áno, práve drahý kameň, ako je opál, patrí k najúžasnejším drahým kameňom vôbec. Vo svete sa vyskytuje mnoho odrôd opálu, ako napr. drahý opál, ohnivý opál, drevitý opál či kríčkovitý opál. V šperkárstve sa však používajú opály syntetické, a to z dôvodu ich prijateľnej cenovej dostupnosti. Na ich kráse a opalizácii to však absolútne nič nemení.

 

Opalizácia

Ide vlastne o akúsi hru farieb. Drahý kameň je tvorený mikroskopickými vrstvičkami gelovitých guličiek opálu, na ktoré dopadá denné svetlo. Tento proces prepožičiava drahému kameňu neobyčajný pohľad v podobe svetielkovania a odleskov najrôznejších farieb.

 

Opálové náušnice podľa typu ženy

Nie je nič krajšie ako žena s tmavými havraními vlasmi, ktorá si nasadí náušnice z bieleho zlata osadené bielymi opálmi. Tento kontrast je doslova dych berúci. Možno sa to na prvý dojem nemusí zdať, ale neobyčajne tak vyniknú aj tmavé oči onej ženy.

Pre blondínky sú ako stvorené zlaté náušnice osadené modrými opálmi. Pre milovníčky ružovej farby a tiež pre svetlovlásky sa skvele hodia opály ružové. A máme typ aj pre ryšavky a hnedovlásky, ktoré majú často hnedé či zelené oči. Pre tie sú najlepšie tzv. ohnivé opály, ktoré opalizujú od hnedej, zelenej až po oranžovú farbu.

 

Najčastejšie typy náušníc s opálmi

Na trhu sú k dostaniu šperky s opálmi zbrúsené do najrôznejších tvarov. Medzi tie najžiadanejšie patria okrúhle a oválne. Tu prichádza na rad otázka, aký tvar dotyčná žena má. Jemný tvár si žiada menšie tvary kameňa, naopak výrazný tvár umožňuje okázalejšie tvary a veľkosti.

Pre drobné jemné ženy  alebo dievčatá, sú najlepšie náušnice kôstky, ktoré sú osadzované drobnými guľatými opálmi. Dievčenské náušnice s opálmi sú tiež vhodné. Bývajú v jemnom decentnom prevedení a dospievajúcim dievčatám krásne rozžiaria tvár. Vyrábajú sa s klasickým patentovým uzáverom či zacvakávacím uzáverom s poistkou.

Pre staršie ženy a dámy sú bežne dostať klasické dámske náušnice s rozličnými tvarmi a typmi zapínania. Stretávame sa aj s visiacimi náušnicami, ktoré sú naspodku ozdobené opálmi v tvare guľôčky alebo podobnú ozdobou. Vďaka svojej originalite sú opály vhodné aj pre spoločenské akcie a večierky.


Rada na záver

Pri výbere nových opálových náušníc dbajte predovšetkým na svoj vkus a potreby. Žiadna žena nechce nosiť šperk, v ktorom sa necíti dobre. V každom dobrom zlatníctvo vás náušnice iste nechajú vyskúšať pred zrkadlom. Vy si tak môžete byť istá, že ste si vybrala ten pravý kúsok do vašej šperkovnice.

 

Súvisiace príspevky