Svadobný deň sa nezadržateľne blíži a určite je potrebné ešte naplánovať veľa vecí. Medzi zariaďovaním živej kapely a prstienkov však nezabudnite na detail v podobe darčekov pre hostí. Prinášame niekoľko tipov na tie, ktoré sa nám páčia najviac.

 

Svadobné placky a odznaky

Placky najrôznejších tvarov a rozmerov môžete nechať vyrobiť na zákazku a rozdávať svadobčanom na začiatku svadby. Možno ich urobiť personalizované s konkrétnym menom každého hosťa alebo s iniciálmi nevesty a ženícha. Vtipálci môžu zvážiť výrobu placiek s vtipným motívom “game over”.

 

Poháre s menami

Svadobné poháre s vypieskovanými menami klientov sú darčekom krásnym, avšak nie práve najlacnejším. Zvážte teda, koľko máte pozvaných hostí a ak sa pre tento darček rozhodnete, uistite sa, že sa na vašom svadobnom dni neobjaví niekto, o kom ste nevedeli.

 

Tradičná výslužka

Tradičná výslužka z pravej slovenskej veselice už nie je toľko v kurze, a to je škoda. Ak budete na svadbe mať pravé svadobné koláčiky a najrôznejšie mini tortičky, bol by hriech nedať ich hosťom so sebou. Dotiahnite však výslužku do detailov a objednajte na jednotlivé porcie ozdobné darčekové krabičky vo farbách svadby. Vytlačiť na ne možno aj vaše mená či dátum svadby. Na zákazku, ale aj pár kusov vyrába napríklad Paketo.sk.

 

Ďalšie jedlé darčeky

K príležitosti svadobného dňa možno nechať vyrobiť aj mini čokolády a mini vína. Samozrejmosťou je svadobný motív na obale. Na fľaši vína sa bude krásne vynímať napríklad aj citát, ktorý ste zvolili na svadobné oznámenia. Vyberajte však kvalitného dodávateľa, nech na svadbe hosťom nerozdávajú niečo, čo je skôr za trest.

 

Svadobný bublifuk

Svadobné bublifuk má rovno dvojaké využitie. Jednak sa jedná o peknú pripomienku a jednak ho možno použiť namiesto hádzania konfiet alebo ryže. Bublifuk si môžno nechať vytvoriť na mieru, fľaštička teda môže byť v tvare nevesty, ženícha či svadobnej torty.

 

Svadobné lyžičky

Ani svadobné lyžičky s menami klientov nie sú najlacnejšou záležitosťou. Na druhú stranu fungujú aj ako menovky pri svadobnej tabule a všetkých iste potešia. Namiesto celých mien skúste nechať vyrobiť lyžičky iba s krstným menom a rolou, ktorú daná osoba na svadbe hrá. Svedkyňa Markéta sa určite bude vynímať viac než Markéta Novotná.

Súvisiace príspevky