Spoločne so slnečnými lúčmi, pekným počasím a svetlom do neskorého večera opäť prichádza obdobie, na ktoré snúbenci plánujú krásnu životnú udalosť a dôležitý spoločný krok – svadbu. Dátum svadby vašej blízkej osoby sa blíži a vy stále tápate, aký dar vybrať tak, aby aspoň trochu vybočil z radu a bol originálny? Vybrať svadobný dar nebolo nikdy úplne jednoduché, ale stačí jeden nápad, kreatívne riešenie alebo šikovné ruky, a darček, na aký sa nezabúda, je na svete.

Žiadne univerzálne a pre všetkých záväzné pravidlá pre výber svadobného daru bohužiaľ nie sú. Môžeme hovoriť len o nepísaných pravidlách a dobrých zvyklostiach, ale aj tie sa postupom času menia a spoločenské odporúčanie zo skoršej doby je dnes nepoužiteľné. V dnešnej dobe spolu navyše ľudia bývajú už dávno pred tým, než uzavrú manželský zväzok, preto sú tradičné svadobné darčeky ako vybavenie a zariadenie do domácnosti nepraktické. Novomanželia spoločnú domácnosť už zariadenú vo väčšine prípadov majú alebo si ju chcú prispôsobiť podľa svojho individuálneho vkusu. Lenže čím teda obdarovať čerstvých novomanželov?

Jednou z možností je zapátrať, či ženích s nevestou nemajú na internete vytvorený a zverejnený zoznam svadobných prianí. Ak áno, stačí si vybrať jednu položku tak, aby sa na zozname ukazovala pre ostatných ako zabraná. Výhodou je, že úspech vášho svadobného daru je zaručený, samozrejme, nejde o nič ktovieako nápaditého. Pokiaľ chcete novopečeným manželom darovať niečo originálnejšieho ako sadu riadu, drahý obraz alebo obálku s bankovkami, inšpirujte sa našimi tipmi na darčeky, ktoré rozhodne nikto zapadnúť pod nánosmi prachu nenechá.

 

Zážitky sú nezabudnuteľné

Nie je nič lepšie ako urobiť svojim darčekom úprimnú radosť. Viac ako materiálne darčeky ocenia novomanželia spoločný zážitok. Vyberte im ho na mieru. Sú obaja dobrodruhovia a vrhajú sa do nových, neznámych vecí po hlave? Potom iste ocenia voucher na zážitok ako let balónom, skok padákom alebo vyhliadkový let. Radi jazdia za oddychom do prírody a relaxujú na vidieku? Kúpte im pobyt na eko farme. Veľa pracujú a voľného času majú len poskromne? Potom iste príde vhod pobyt v nejakom kúpeľnom alebo wellness centre alebo romantická dovolenka offline.

Osobné darčeky

Ďalšou možnosťou je zaobstarať novomanželom nejakú praktickú záležitosť, ktorú užijú po dlhšom čase, a bude im najdôležitejší deň v živote pripomínať. Čo by to malo byť? Ak sú moderní a majú radi internet, zaistite im doménu na ich spoločné meno s predplatným na niekoľko rokov a dohovorte im prípadne i grafika. Ďalšou možnosťou je napríklad patchworková deka na manželskú posteľ alebo originálne hodiny s ich menami.

 

Nezabudnite na pekné balenie

Nezabudnite tiež svoj darček originálne a pekne zabaliť. Aj to je totiž dôležité a výsledný efekt pri rozbaľovaní bude o to väčší, ak si s tým dáte prácu. Predný tuzemský predajca obalových materiálov Paketo.sk ponúka viac ako 300 druhov darčekových krabičiek rôznych rozmerov, typov, s potlačou i bez potlače. Sú vyrobené z kvalitných materiálov niekoľkovrstvových lepeniek. K dostaniu sú obaly potiahnuté perleťovým papierom alebo klasické biele, farebné a potlačené. Na darčekovú krabičku si

môžete zvoliť aj svoj vlastný dizajn, ktorý sa na krabici natlačí na digitálne tlačiarni v kvalite fotografie.

Súvisiace príspevky