Pozitívne účinky slimačieho slizu na pokožku poznali už naši predkovia, ktorí si tento malý pleťový zázrak nevedeli vynachváliť pre jeho hojace, regeneračné a hydratačné schopnosti. Aj dnes sa využíva v podobe alantoínu do množstva produktov bez toho, aby sme to vôbec tušili, a pomáha udržiavať našu pokožku v dobrej kondícii.

Masťami z drvených slimákov liečil svojich pacientov už Hippokrates. Dnes sa, samozrejme, kozmetické a medicínske produkty vyrábajú humánnejšie. Namiesto slimačích tiel odborníci využívajú iba ich sliz, ktorý je skutočným zdrojom účinných látok. Obsahuje totiž alantoín, ktorý pozitívne pôsobí na pokožku zvonka aj zvnútra, a to takmer okamžite.

 

Oživenie buniek

Slimačí sliz totiž výrazným spôsobom urýchľuje čas, ktorý je potrebný na oživenie buniek v pokožke. Regeneruje poškodenú a podráždenú pleť a taktiež pomáha pri odstránení stôp po nadmernom letnom opaľovaní. Ruku na srdce, ktorá z nás v snahe vyzerať ako čokoláda nepozabudla na dostatočnú ochranu pokožky? Ľudská koža je pritom najväčším orgánom v tele, takže by sme sa mali o jej zdravie a krásu skutočne svedomito starať.

 

Regenerácia

Alantoín v kombinácii s čistou kyselinou hyalurónovou s nízkou molekulovou hmotnosťou a extraktmi z čiernej orchidey dokáže efektívne regenerovať pleť tak, že obnovuje jej pružnosť a objem. Toto spojenie ponúka napríklad aj produkt pre všetky typy pleti HYALURMED Face Serum PRO. Sérum sa postará o vyhladenie vrások, vyplnenie nepekných jaziev a pomôže aj pri liečbe akné.

 

Odstránenie vrások

Pýtate sa ako? Táto trojica látok dokáže efektívne bojovať proti vzniku vrások a zároveň redukovať už existujúce v závislosti od ich hĺbky.

Kombinácia alantoínu, kyseliny hyalurónovej a čiernej orchidey odstráni voľné radikály kyslíka a účinne tak spomaľuje ďalšie starnutie pleti. Pokožka naberá na elasticite, je viditeľne hladšia a pružnejšia bez nutnosti chirurgického zásahu. Stačí len pravidelná a najmä včasná starostlivosť, ktorá ju dokáže udržať dlho krásnu a mladistvú.

S pribúdajúcimi rokmi pleť stráca vlhkosť a znižuje sa produkcia kyseliny hyalurónovej, ktorú je potrebné dodávať zvonka. Vďaka tomu sa zachovajú všetky ochranné a rehabilitačné mechanizmy v pokožke.

Čierna orchidea zasa pôsobí ako efektívny antioxidant. Zabraňuje oxidácii a urýchľuje regeneráciu pokožky, a to nielen v prípade zrelej pleti, ale aj mladších ročníkov, ktoré musia bojovať s nepríjemným akné.

Súvisiace príspevky