Keď sa povie zima, ihneď si vybavíme horské hrebene pokryté snehovou pokrývkou, dokonale upravené zjazdovky aj bežecké stopy, zamrznutý rybník ideálny na korčuľovanie a samozrejme leňošenie za pecou. Pokiaľ nechcete len snívať, môžete vyraziť na zimnú rekreáciu do Krkonôš.

Krkonoše sú najstarším českým národným parkom a zároveň biosférickou rezerváciou UNESCO. Akonáhle sa ocitnete v Krkonošiach, uvidíte skalnaté hrebene, ľadovcové kotly a údolia, vodopády aj zasnežené horské lúky. Zimná dovolenka na horách sa stane vašou srdcovkou.

Z chalupy to bude všade kúsok

Ak neprahnete po luxuse štvorhviezdičkových hotelov a radi by ste strávili zimnú dovolenku v súkromí, zarezervujte si pobyt v jednej zo štyroch útulných chalúp Roubal v Krkonošiach. Na prvý pohľad sa vám zapáči chalupa Šípková, pretože je postavená priamo pri potoku na svahu Čiernej hory. Ďalej vás zaujme osobitý vidiecky dizajn a tiež nádherný interiér, v ktorom dominujú kachľové pece so sporákom. Áno, pokojne si môžete vyskúšať spanie za pecou. Okrem toho si na nich pripravíte lahodnú kávu alebo čokoládu pre deti. V chalupe Šípková nenájdete klasické moderné vybavenie, ale štýlový starodávny nábytok. Tzv. roubenka môže ponúknuť ubytovanie v štvorlôžkovom alebo dvojlôžkovom apartmáne.

Čo robiť vo voľnom čase?

Po bližšom preskúmaní chalupy Šípkovej zistíte, že ste sa preniesli do detstva a doby, kedy bol svet ešte normálny. Zimná dovolenka v Krkonošiach vás príjemne naladí aj vďaka blízkemu skiareálu Čierna baňa, pretože sa pred vami objaví už po piatich minútach jazdy autom. Okolie je ako stvorené na prechádzky a relaxáciu v zimnom duchu. Podľa svojho uváženia môžete vyraziť k Chodníku korunami stromov v Jánskych kúpeľoch alebo do Krkonošského múzea.

Pokiaľ si rezervujete pobyt v chalupe Šípková, prospejete tým celej rodine a všetci naberiete nový dych.

Súvisiace príspevky