Dámy, vyhýbate sa silovým tréningom, pretože sa obávate, že z vás bude mohutná svalnatá vianočka? Ak je toto jeden z dôvodov, prečo ste ešte nedali šancu bradlám, verte, že sa veľmi mýlite, toto vám pri bežnom silovom tréningu naozaj nehrozí. Čaru cvičenia na bradlách už podľahli aj mnohé celebrity, takže ak sa túžite postavou podobať napríklad Rosie Huntington-Whiteley, spozornite.

Bradlá sú vhodné na cvičenie nielen pre mužov, ale aj pre ženy, či už ste začiatočníčka, alebo ostrieľaná veteránka, ktorá má už čo-to za sebou. Pripravili sme si pre vás zopár argumentov, vďaka ktorým sa na bradlá určite budete pozerať inak.

1.  Silový tréning s vlastnou váhou vám dokáže perfektne vyrysovať postavu.

Čo môže byť lepšie, ako využiť vlastné, často nenávidené kilá na to, aby vám vyformovali postavu snov? Na bradlách si môžete dať do tela vlastným telom a zapojíte snáď každý sval, ktorý máte (a doteraz ste o ňom ani netušili). Pravidelné tréningy na výsledky nenechajú dlho čakať a odmenou za drinu vám bude pevná a závideniahodná postava.

2.  Bradlá sú veľmi všestranná pomôcka na cvičenie.

Na bradlách dokážete posilňovať každú svalovú skupinu, ale poslúžia vám aj na kardio alebo strečing. Svoju hmotnosť dokážete zužitkovať na rôzne cviky a zamerať sa na rozmanité svalové skupiny, okrem iných aj stabilizačné svaly, ktoré dostanú na bradlách poriadne zabrať. Musia totiž pri pohyboch udržať telo vyvážené a vzpriamené. Jedna šikovná pomôcka vám teda spraví poriadnu službu, takže ak uvažujete o tom, že si domov zaobstaráte nejakú výbavu na cvičenie, bradlá napíšte na zoznam ako prvé. A možno toho už okrem nich veľa potrebovať nebudete.

3.  Pri cvičení na bradlách spálite tuk a schudnete.

Mysleli ste si, že silový tréning vám zlepší celkovú silu a to je všetko? Omyl, vážené. Pri tréningu doslova vypotíte tuk, zároveň naberiete svalovú hmotu a ako už isto viete, svalová hmota má väčšiu spotrebu energie ako tuky. A to je len dobre, pretože aj váš metabolizmus sa naštartuje a spáli toho viac. Výsledkom tejto rovnice je pôsobivejšie a štíhlejšie telo.

4.  Na bradlách si zacvičí úplná začiatočníčka, ale aj ostrieľaná profesionálka.

Bojíte sa, že keď ani poriadne neviete, ako bradlá vyzerajú, že na nich nebudete vedieť cvičiť? Alebo vaša kondička je niekde v červených číslach, tak sa ani nezdvihnete? Na začiatku si môžete pomáhať rôznymi pomôckami a prispôsobiť cviky svojim možnostiam, aby ste rozvíjali svoje schopnosti. Postupne ako sa budete zlepšovať a vaše jadro zosilnie, si môžete pridávať opakovania či zvyšovať obtiažnosť.

5.  Urobíte niečo pre svoje zdravie.

Ak do svojej každodennej rutiny pridáte cvičenie, získate oveľa viac ako obetujete. Postaráte sa o odbúranie každodenného stresu, fyzická námaha vám zabezpečí kvalitnejší spánok. Počas každého tréningu sa uvoľňuje množstvo hormónov šťastia, takže aj vaša nálada bude lepšia. Nielen psychické, ale aj fyzické zdravie čakajú lepšie časy, a to všetko len vďaka takej nenápadnej pomôcke, ako sú bradlá. Čo poviete, neznie to dobre? Už sa obzeráte po nejakých, ktoré by sa vám hodili domov? Na hop-sport.sk nájdete bradlá rôznych druhov, aby ste si mohli vybrať presne podľa svojich prestáv, finančných možností a nárokov.

Súvisiace príspevky