Jeseň a zima sú veľmi nebezpečné ročné obdobia. Chlad, vlhko a zima so sebou totiž prináša veľkú záťaž pre náš organizmus. Na jeseň a v zime dochádza k celkovému oslabovaniu imunitného systému, čo má za následok vznik rôznych ochorení. Najčastejšie je to chrípka alebo len prechladnutie – trápi nás tak kašeľ, nádcha, teploty a iné. Preto je dôležitá ochrana proti chrípke. Skvelým pomocníkom pre celkové posilnenie sú práve zelené potraviny.
zel

Sila príroda je najlepším riešením
Imunitný systém je možné podporovať mnoho spôsobmi. Trendom súčasnej doby je užívanie rôznych chemických preparátov, ktoré síce pomôcť môžu, ale na druhú stranu – vďaka obsahu chemických látok náš organizmus ešte viac zaťažujú. Práve preto je lepším variantom, pokiaľ k posilneniu imunitného systému budete užívať látky prírodné. V tomto ohľade sa za najlepší považujú práve zelené potraviny. Tie totiž nielenže posilňujú imunitu, ale súčasne dopomáhajú k celkovej detoxikácii organizmu. Ten je tak silnejší a odolnejší. Zelené potraviny sú k dostaniu v BIO kvalite, takže sú pre organizmus prirodzené a zároveň vysoko efektívne.

Možnosti sa ponúka tri
Ak stavíte na zelené potraviny, máte na výber z troch možností. Prvý z nich je Chlorella pyrenoidosa – je to sladkovodná riasa, ktorá je známa vysokým obsahom minerálov, vitamínov, bielkovín a ďalších látok, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie ľudského organizmu. Druhou možnosťou je pravidelná konzumácia mladého zeleného jačmeňa. Mladý zelený jačmeň je k dostaniu v podobe sušenej šťavy z listov mladého jačmeňa. Práve tá totiž obsahuje boiaktivní enzýmy, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu a má aj výrazné antioxidačné účinky. Treťou možnosťou je zelená potravina Spirulina, ktorá je vhodná k celkovému posilneniu zdravia a činnosti orgánov. Všetky tieto zelené potraviny sú k dostaniu vo forme tabliet a ak majú mať naozaj silný účinok, je vhodné ich konzumovať pravidelne každý deň.

Súvisiace príspevky