Hrať sa nie je vekovo obmedzené. Vo vyššom veku si už hry vyberáme podľa vlastnej kognitívnej a pohybovej stránky. Taktiež je dôležitým ukazovateľom rozvoj zručností a aj vynaliezavostí. U dospelých by za týchto kritérií malo vyhrávať puzzle. Nie však tradičné, ale s dôrazom na silu kreativity. Do popredia preto prinášame drevené puzzle v niekoľkých sériách.

Drevené puzzle sú špecifické

Tak ako sa človek sa vyvíja, rastú aj jeho rozhodnutia vyskúšať niečo nové. Azda najnovším trendom sú drevené puzzle, pri ktorých deti a dospelí nezápasia so známymi kompletnými vyobrazeniami, ale prechádzajú na detaily prírodných scenérií, kultúrnych pamiatok, dopravných prostriedkov či známych velikánov.

Takéto skladanie si už vyžaduje všeobecný rozhľad, čo sa zlepšuje len vekom a skúsenosťami. Tieto puzzle sú špecifické tým, že obsahujú asymetrické, teda nepravidelné dieliky v rôznych tvaroch.

Aké sú hlavné kategórie dreveného puzzle?

Deti ani dospelí by sa nemali uponáhľať. Odporúčame začať s esenciálnou sériou puzzle. Zmerajú si „svoje sily“ a potom prechádzajú na ďalšie modely. V základnom balení na nich čaká kvalitný drevený obal s predlohou na prednej strane. Dieliky sú tvarované v reálnej podobe predmetu.

Pozor! Táto séria sa výrazne líši od formátu pre úplných začiatočníkov. Pre tých, čo až v dospelosti začínajú s puzzle, odporúčame viac väčších dielikov v jednoduchých obrazoch.

Veľmi unikátnym, čo jednoznačne zapája úroveň kognitívnej stránky, sú puzzle vo formáte abecedy. Jednotlivé dieliky puzzle sú v tvare písmen.

Úplne inú atmosféru vytvárajú maľované puzzle alebo špeciálna séria s motívmi krás života. Dospelí s citom pre umenie si hodnotu tohto puzzle budú nesmierne vážiť. Tak isto ako aj extra navrhnutú sériu s možnosťou vymaľovania prednej strany.

A viete, čo je na týchto puzzle ešte úžasné? Majú hodnotu čírych slovenských produktov z dielne Coolarts.sk. Cítiť z nich lásku ku kreáciám a ľudských schopnostiam.

Súvisiace príspevky