Očakávate prvý prírastok do rodiny? Ako nastávajúci rodičia máte tú milú povinnosť zariadiť pre svoje dieťa prvú detskú izbičku. Každá mamička aj otecko chcú, aby sa ich dieťatku v izbičke páčilo, preto dbajú na jeho výzdobu, maľbu aj dekorácie. Tie sú síce tiež dôležité, ale okrem toho, treba izbu zariadiť prakticky a bezpečne.

Vzhľadom na to, že bábätko v prvých mesiacoch väčšinu času prespí, je veľmi dôležité venovať pozornosť detskej postieľke pre bábätko. V súčasnosti máte veľa možností a my sa na niektoré z nich pozrieme bližšie.

 

Kolíska

Kolíska je krásny dizajnový kúsok nábytku, ktorý bude v detskej izbičke vynikať. Odkazuje na tradíciu a často sa v rodinách dedí z generácie na generáciu. Navyše Vám, vďaka konštrukcii a dômyselnému systému, uľahčí uspávanie bábätka. Hojdavý pohyb bábätká upokojuje a tiež vďaka nemu lepšie zaspávajú. Avšak jej nevýhodou je skutočnosť, že dieťatko v prvých mesiacoch života pomerne rýchlo rastie a čoskoro sa do nej už nevojde. Kolísky sú vhodné pre naozaj malé bábätká maximálne do jedného roka. Vy potom budete musieť zadovážiť novú detskú postieľku so zábranami.

 

Detská postieľka

Klasická detská postieľka so zábranami je vhodná pre deti od narodenia približne do 3 rokov. Je dôležité, aby bola vybavená zábranami, ktoré chránia dieťa pred vypadnutím. V ideálnom prípade sú polohovacie, vďaka tomu sa rodičia nemusia toľko k bábätku zohýnať. Až dieťa podrastie, posuniete lôžko nižšie a tak ho zabezpečíte proti vypadnutiu z postieľky. Dbajte na to, aby postieľka nemala ostré rohy, v ideálnom prípade bývajú oblé nielen rohy, ale i všetky hrany.

Možno zadovážiť aj postieľku, ktorú spojíte so svojou posteľou. Pokiaľ teda chcete mať bábätko neustále pod kontrolou, je to ideálne riešenie. Jedna bočnica postieľky sa odstráni a pripojí sa k Vašej posteli.

 

Detská rastúca posteľ

Ak hľadáte riešenie na dlhšie obdobie, potom by ste nemali vynechať tento variant. Výrobcovia sa rozhodli dať Vám možnosť zaobstarať jednu posteľ, ktorá Vášmu potomkovi vydrží pokojne až do dospelosti. Jej čaro spočíva v možnosti postupného rozkladania. Postieľka postupne rastie spolu s Vaším dieťaťom.

Tvorí ju postieľka spravidla s rozmermi 60×100 cm a komoda s prebaľovacím pultom. Všetko potrebné máte poruke, takže nemusíte pri prebaľovaní odbiehať, máte tak dieťatko neustále pod kontrolou. V priebehu času, ako dieťa rastie, pretvoríte prebaľovací pult na bežnú komodu a odložíte ju z priestoru pre posteľ. Rozkladacia postieľka má tiež tú výhodu, že je vybavená úložným priestorom.

Vďaka modernému a inteligentnému riešeniu ušetríte nemalú sumu, ktorú by ste inak museli investovať do obstarania novej postele a ďalšieho nábytku. Navyše nemusíte riešiť dizajn izby a nábytok, pretože do seba bude všetko perfektne zapadať po celý čas. Vyberajte preto starostlivo a nechajte si na rozhodnutie dostatok času.

Či už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, dbajte na bezpečnosť svojich detí a obstarávajte nábytok od overených výrobcov, ktorí používajú zdravotne neškodné farby a certifikované materiály. Napríklad u predajcu nábytku ALDO zaobstaráte výlučne nábytok vyrobený zo schválených a certifikovaných materiálov.

Súvisiace príspevky