Počuli ste už o rekuperácii? Tento systém vám zabezpečí dostatok čerstvého vzduchu po celý rok! Aby ste mali doma dosť čerstvého vzduchu, nemusíte každé dve hodiny vetrať. O všetko sa postará rekuperačná jednotka!

 Vo všetkých zateplených objektoch je po výmene okien obmedzené prirodzené vetranie, ktoré sa výrazne odráža v kvalite interiérov – najmä v koncentrácii oxidu uhličitého (CO2), koncentrácii prchavých látok a v prašnosti. Aj tento aspekt má negatívny vplyv na ľudí, nie je ničím nezvyčajným, ak trpia zvýšenou únavou, dlhodobý pobyt v miestnostiach s vysokou koncentráciou CO2 má negatívny vplyv na zdravie. Rekuperácia má okrem pozitívneho zdravotného hľadiska aj nezanedbateľný ekonomický efekt. Vetrané teplo sa vám vráti späť do miestnosti prostredníctvom výmenníka. Zariadenie má automatickú riadiacu jednotku a vzduchové rozvody – jedny pre prívod a druhé pre odvod vzduchu.

Aké má výhody?

Ak doma stavíte na rekuperáciu od Smartsystems.sk, výrazne obmedzíte tepelné straty v domácnosti. Ako je to možné? Rekuperácia obmedzí tepelné straty domu a zvýši kvalitu vzduchu v interiéri. Tiež podporuje redukciu vlhkosti – udržuje stabilnú teplotu i vlhkosť vzduchu v interiéri. Celý systém totiž výrazne redukuje a udržiava stabilitu vlhkosti, rovnako ako kondenzáciu na stenách. To je dôvod, prečo sa vám oplatí zaobstaranie rekuperácie aj do starších domov, a to nielen kvôli tepelným úsporám, ale aj ako prevencia proti plesniam a baktériám.

Rekuperácia a vetranie? Budete mať stále čerstvý vzduch!

Ako zabezpečiť čerstvý a čistý vzduch v dome, keď vonku lietajú pele a prach? Pomocou rekuperačnej jednotky, ktorá je vybavená filtrami, máte pod kontrolou, čo dýchate. Len máloktorá zo slovenských domácností, ktoré vetrajú prirodzeným oknami, by vyhovovala hygienickým normám. Aj preto sa rekuperácia odporúča najmä pre alergikov a ľudí s dýchacími ťažkosťami.

Súvisiace príspevky